Yükleniyor

MUNZUR GÖZELERİ TUNCELİ ELAZIĞ TURU

690.00 TL Satın Al

Tur Programı

1. Gün
Siz değerli misafirlerimizle akşam saat 20.30 da Ankatur ofisimiz önünde buluşma ve hareket. Rehberimizin gezimiz hakkında vereceği bilgiler ve araç içi ikramlarımız ile güzel bir yolculuk sonun Elazığ'a varış.

2. Gün
Sabah 07.00 sularında Elazığ’a varışımızın ardından 4000 yıllık tarihi geçmişe ve zenginliklere sahip Harput’ta Elazığ’ı tepeden göreceğimiz restoranımızda yöresel kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızın ardından Eski Elazığ yani Harput’la gezimize başlıyoruz. Harput Kalesi, Ulucamii, Cimşit Hamamı, Musa Mescidi, Kurşunlu Camii ziyaretlerimiz sonrasında Elazığ’ın şirin ilçesi Keban’a gidiyoruz. Muhteşem bir manzaraya sahip Çırçır Şelalesi’nde alabalık üretim çiftliğini gördükten sonra ekstra öğle yemeğimizi (alabalık önerilir) alıp Türkiye’nin 2. Büyük barajı ve en büyük yapay gölü olan Keban Barajı’nı görerek Tunceli’ye hareket ediyoruz. Elazığ’dan bineceğimiz arabalı vapur ile Pertek’e geçeceğiz. Bölgeye can veren Keban Barajının üzerinde Pertek Kalesi’ni de görerek manzaraları Pertek üzeri Tunceli’ye geliyoruz. Tunceli şehir turu sonrası konaklayacağımız 4* Otele varış ve yerleşme sonrası dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi almak üzere Munzur Çayının kenarında bulunan restoranımıza hareket ve alacağımız akşam yemeği sonrası otele dönüş ve konaklama.

3. Gün
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkıp Tunceli kent gezimizi yapıp Munzur Vadisi Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrasında vadiyi oluşturan dağlardan süzülen Munzur Suyu’na rengini veren yemyeşil doğa içerisinde geçireceğimiz zamanda Munzur Gözeleri, Ana Fatma Ziyaretgâhı, Halbori Gözeleri başlıca göreceğimiz yerlerdir. Munzur Milli Parkından sonra Ovacık ilçe ziyaretimizi yapıp tekrar Pertek, Elazığ üzeri Malatya’ya hareket ediyoruz. Malatya’da konaklayacağımız 4*  Otele varış ve otelde alacağımız akşam yemeği sonrası konaklama.

4. Gün 
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 08.30 da otelden ayrılıp gezimize başlıyoruz. Eski Malatya Evlerinin bulunduğu Beş Konaklar mevkii, Atatürk EviSilahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, farklı mimarisi ve göz alıcı çini süslemeleriyle Ulu Camii’ni gezdikten sonra çarşıda serbest zaman veriyoruz. Yöresel kaysı ürünlerinden satın alabilirsiniz. Ekstra öğle yemeğimizi aldıktan sonra Darende’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Darende’de ilk olarak Tohma Vadisinde bulunan Somuncu Baba Türbesi’ne gidiyoruz. Tohma Çayı’nın can verdiği vadide yapacağımız ziyaretimizin ardından Günpınar Şelalesi’ne gidiyoruz. Yemyeşil doğa içerisinde Günpınar Şelalesinin mükemmel güzelliğini gördükten sonra Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 4 saatlik yolculuğumuzun ardından Kahramanmaraş’a varış ve meşhur dondurmalarından tatmak ve satın almak için mola zamanı. Buradaki molamızın ardından Gaziantep’e hareket ve güzel yolculuğumuzun ardından Gaziantep'e  varış. 

Başka bir ANKATUR organizasyonunda siz değerli misafirlerimizle buluşmak dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Tunceli'de 4* Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Malatya'da 4* Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Tunceli'de 1. Gün Akşam Yemeği
 • 2 Adet Açık Büfe Kahvaltı 
 • Araç İçi İkramlar 
 • Seyahat Sigortası
 • Çevre Gezileri
 • Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • 1.Gün Elazığ Harput'ta Alınacak Kahvaltı
 • Öğle Yemekleri ve Tüm İçecekler
 • Müze Ören Yeri Girişleri

Tur Kalkış Tarihi
Başlangıç Bitiş Fiyat
28 Ekim 2020 30 Ekim 2020 690.00 ₺

Tur Kalkış Yerleri : GAZİANTEP

7/24 Online
Destek İçin Tıklayınız