Yükleniyor

KONAKLAMALI FİLYOS DENİZ TURU

400.00 TL Satın Al

Tur Programı

Bölge Batı Karadeniz kıyısında Zonguldak İli, Çaycuma İlçesi, Filyos beldesi’nde bulunan “TİOS” Antik Kenti, Bithynia Bölgesini, Paphla-gonia Bölgesinden ayırdığı belirtilen ve kentin hemen doğusunda denize dökülen Billios Irmağı’nın (Bugünkü adıyla Filyos Çayı) hemen ağzında kurulmuştur. Tarih sahnesine ilk olarak Friglerle ortaya çıkan Filyos bu uygarlığa uzun süre ev sahipliği yapmıştır.İlk olarak Firiglerle ortaya çıkan Kent, M.Ö. 7. Yüzyılın ikinci yarısında Tios adında bir rahip tarafından bir Miletos Kolonisi olarak kurulmuştur. Daha sonra Asurlar ve Lidyalılar ve Kimmerler gibi uygarlıklara’da ev sahipliği yapmıştır. Geçmişten günümüze kadar ulaşan belgelere göre kent bazen Bithynia, bazen Paphlagonia ve bazen de Pontos kenti olarak nitelenmektedir. Kentin antik çağlarda adı Tios, Tieion, Teion ve Tion olmak üzere değişik adlarla anılmıştır. Kent Helenistik dönem boyunca çeşitli bölge krallıklarının hâkimiyeti altında kalmıştır. Kent üzerindeki Roma hâkimiyeti ise M.Ö. 70 yılında başlamış. Yazıtlardan ve sikkelerden Roma İmparatorluğu döneminde imparatorların ve valilerin kentin kalkınmasına önem verdikleri anlaşılmaktadır. Kent Bizans döneminde ise piskoposluk merkezi haline getirilmiştir. Bu, o deneme ait kurşun mühürlerin üzerindeki Tioslu piskoposların adlarından anlaşılmaktadır. Hikayelerle, efsanelerle ve tarihiyle anlatıma doyamayacağımız bu şirin kentin sizleri her yönüyle büyüleyeceğine bizler eminiz.

Filyos şehir merkezi, Sahil, Filyos kalesi, Teion – Billaos antik kenti,  Plajda denize girmek isteyenler için serbest zaman.

1 GÜN : Saat 07:30'da hareketle Belirlenen güzergahlardan misafirlerimizi aldıktan sonra araç içi kahvaltı (sandviç ve meyve suyu) ikramımızı dağıtıyoruz.Güzergahımız İstanbul yolu, Bolu Gerede üzerinden Devrek’e, sonrada Çaycuma bölgelerinden Filyos olarak devam eder. Bölge Batı Karadeniz kıyısında Zonguldak İli, Çaycuma İlçesi, Filyos beldesi’nde bulunan “TİOS” Antik Kenti, Bithynia Bölgesini, Paphla-gonia Bölgesinden ayırdığı belirtilen ve kentin hemen doğusunda denize dökülen Billios Irmağı’nın (Bugünkü adıyla Filyos Çayı) hemen ağzında kurulmuştur. Tarih sahnesine ilk olarak Friglerle ortaya çıkan Filyos bu uygarlığa uzun süre ev sahipliği yapmıştır. Bu tarihi kentte sizlere nereleri gezdireceğimize bir bakalım;

Yaklaşık 3,5 saat süren yolculuğumuz ardından Filyos sahiline varıyoruz ve denizin ve sahilin tadını çıkarıyoruz dileyen misafirlerimiz Filyos'da gezinti yapabilir veya otelimize geçip dinlenebilir.Akşam yemeğimiz için otelimize geçiyoruz ve dinlenme ve serbest zaman.

 

2 GÜN : Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra yine Filyos sahiline iniyoruz. Serbest zaman ardından öğlen 13.00 civarı araçlarımıza geçip antik kent gezimizi yapıyoruz ve kendimizi Karadeniz'in muhteşem manzarasına bırakıyoruz. 16.30 gibi aracımızda toplanıp ayrılmak istemiyeceğiniz bu şirin beldeden Ankara’ya dönmek üzere yola çıkıyoruz. Ortalama 20:00 civarı Ankaraya varış ve bir dahaki ANKA TUR Organizasyonun’da tekrar görüşmek ümidiyle vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Hijen paketi(maske ve dezenfektan)
 • Turizm paketli araçlarla ulaşım
 • 1.Gün Araç içerisinde kahvaltı 
 • 2.Gün otelde sabah kahvaltısı 
 • 1.Gün akşam yemeği 
 • Koltuk sigortası.
 • Tursab seyahat sağlık sigorta paketi.
 • Rehberlik ve Refakat Hizmeti.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar.
 • Öğlen yemekleri
 • Müze – ören yeri – seyir terası gibi yerlerin giriş ücretleri.
 • Tekne, Yat turu katılım Ücretleri
 • Kişisel harcamalar.

Tur Kalkış Tarihi
Başlangıç Bitiş Fiyat
25 Eylül 2021 26 Eylül 2021 400.00 ₺

Tur Kalkış Yerleri : ANKARA

7/24 Online Destek İçin Tıklayınız