Yükleniyor

GAZİANTEP ÇIKIŞLI ULUDAĞ'IN ETEKLERİNDE BURSA TURU

Tur Programı

BURSA CUMALIKIZIK ESKİŞEHİR

KAR, DOĞA VE KÜLTÜR GEZİSİ

  1. Gün 2020 Perşembe

Saat 15.30’da buluşmamızın ardından saat 16.00 da  Bursa’ya hareket ediyoruz.

  1. Gün 2020 Cuma

Saat 07.00 sularında Cumalıkızık'a varış. Uludağ'ın eteklerinde, 700 yıl önce kurulmuş bir Osmanlı dönemi vakıf köyü olan Cumalıkızık Köyü'nde yapacağımız yöresel kahvaltı sonrası yürüyüş içerikli turumuza başlıyoruz. Osmanlı kır mimarisinin örneklerini Türkiye'de en iyi yaşatan köyde çeşme, ahşap bezemeli camii, kubbeli bir hamam göreceksiniz. Tarihi köyü gezdikten sonra Bursa şehir merkezine hareket ediyoruz. Yaklaşık 30dk.lık yolculuk sonrası BursaTeleferik istasyonuna varış ve manzara dolu teleferik yolculuğu sonrası Uludağ’a varış. Rehberimizin vereceği süre boyunca kayak, kızak ve kar aktivitelerimizi yaptıktan sonra tekrar teleferiklerle aşağı inip konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Odalara yerleşme ve alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

  1. Gün 2020 Cumartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 09.00’da otelden ayrılıp ilk olarak Tophane’ye gidiyoruz. Bursa’yı tepeden gören Tophane’de Tarihi Saat Kulesi, Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi Türbelerini, Saray ve Kale Kalıntılarını gördükten sonra sabah kahvelerimizi Bursa’nın güzel manzarasına karşı içtikten sonra yapımında Hacıvat ve Karagöz’ünde çalıştığı Ulu Camii’ye gidiyoruz. İçindeki hazine niteliğindeki ustalık, matematik ve zekâ işi eserleri gördükten sonra Koza Han’a geçiyoruz. Eskiden ipekböceği kozalarının satışının yapıldığı Koza Han'da yöresel ürünler (dokuma, ipek ve havlu) bulabilirsiniz. Ekstra öğle yemeğimizi aldıktan sonra Eskişehir’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk ile varacağımız Eskişehir’de ilk olarak Sazova Parkı’na geliyoruz. Masalsı mimariler ile süslü yemyeşil parkta geçireceğimiz serbest zaman sonrası Eskişehir merkeze gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman esnasında Porsuk Çayında ekstra tekne turu yapabilir ya da öğrencilerle dolu bir birinden şık kafelerde sıcak bir şeyler içebilirsiniz. Günün sonunda Eskişehir’de konaklayacağımız otele hareket odalara yerleşme ve alacağımız akşam yemeğimizin ardından geceleme.

  1. Gün 2020 Pazar

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 09.00 da otelden ayrılıp Eskişehir'i keşfetmeye devam ediyoruz. İlk olarak hayranlıkla gezeceğiniz Balmumu Heykeller Müzesi'ni geziyoruz. Türkiye siyasetine ve sanat camiasında iz bırakmış birçok ünlünün heykellerinden oluşan ve güzel bir koreografi ile sizlere sunulan müze gezimizin ardından Odun Pazarı Evleri, Kalaycı Arif Sokağı, Kurşunlu Camii ve Külliyesi'ni gezip Atlı Han'da Lüle Taşı eserlerinden satın alma imkânı buluyoruz. Ekstra öğle yemeği ardından Gaziantep’e hareket ediyoruz. Geç saatte Gaziantep’e varış ve turumuzun sonu. Bir başka turda görüşmek dileğiyle.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

TURİZM OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM

İLK GÜN CUMALIKIZIK’TA KÖY KAHVALTISI,

BURSA’DA 4* OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

ESKİŞEHİR’DE 4* OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

KONAKLAYACAĞIMIZ OTELLERDE 2 ADET AÇIK BÜFE KAHVALTI,

KONAKLAYACAĞIMIZ OTELLERDE 2 AKŞAM YEMEĞİ (BÜFE veya SET MÖNÜ),

OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR

SEYAHAT SİGORTASI,

PROGRAMDA BELİRTİLEN GÜNLÜK GEZİLER,

PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

ÖĞLE YEMEKLERİ 

TÜM YEMEKLERDE ALINAN ALKOLLÜ - ALKOLSÜZ İÇECEKLER,

MÜZE VE MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ,

KAYAK, KIZAK TELEFERİK GİBİ KULLANIMLAR

7/24 Online
Destek İçin Tıklayınız