Yükleniyor

Müşteri Hizmetleri
0 312 419 07 19

KUZEY EGE & İSTANBUL TURU

1990.00 TL Satın Al

Tur Programı

 

1. Gün:

Saat 15.00'da buluşmamızın ardından saat 15.30 da Şirince'ye hareket ediyoruz.

2. Gün:

Sabah Şirince'ye varış ve doğayla baş başa alacağımız yöresel tatlarla zenginleştirilmiş kahvaltımızın ardından Şirince’nin tarihi sokaklarında yapacağımız keyifli yürüyüş sırasında yöreye özgü çeşitli meyve şaraplarından satın alabilirsiniz. Şirince’deki gezimizi tamamladıktan sonra Efes Antik Kenti’ne hareket. Roma’nın en büyük liman kentlerinden olan Efes’te; Tanrıça İsis adına yapılan İsis Tapınağı, Belediye Sarayı, Domitian Tapınağı, Kuretler Caddesi, Aşk Evi, Celcius Kütüphanesi başlıca göreceğimiz yerlerdir. Efes Antik Kent gezimizin ardından Kuşadası’na hareket. Konaklayacağımız 4* Kısmet Otelde odalara yerleşme ve serbest zaman. Otel havuz imkânlarından faydalanabilirsiniz. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası Kuşadası gecelerinin tadını çıkarabilirsiniz.

3. Gün:

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kuşadası’ndan ayrılıp Ayvalık'a hareket ediyoruz. Sahil manzaralı yolculuğumuzun ardından Ayvalık'ta ilk olarak Şeytan Sofrası'na çıkıyoruz. Masmavi deniz ve yemyeşil adacıkların oluşturduğu eşsiz tabloyu izledikten sonra Ayvalık’ta bizi bekleyen teknemize yerleşip tekne turumuza çıkıyoruz. Birbirinden şirin adaların kıyısında ege denizinin masmavi koylarında vereceğimiz yüzme molası ile deniz ve güneşin tadını çıkaracağız. Tekne turumuzu Cunda Adası’nda sonlandırıyoruz. Cunda Adası veya Alibey Adası olarak bilinen ada içerisinde eski Rum evleri ve taş sokaklarda yapacağımız yürüyüş sonrası otobüsümüze binip Güre’ye hareket ediyoruz konaklayacağımız otele yerleşme ve alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

4. Gün:

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Assos'a hareket ediyoruz. Sabah kahvelerimizi tarih kokan taş kaldırımlarda içtikten sonra Ege’nin en mistik kenti Assos'tan ayrılıp Geyikli'ye gidiyoruz. Buradan feribotla Bozcaada'ya geçiyoruz. Rengârenk çiçekler ve sarmaşıklarla donatılmış otantik sokaklarda yapacağımız yürüyüş esnasında Türk ve Rum evlerini göreceksiniz. Çarşı gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz Bozcaada'nın ünlü Ayazma Plajı'nda denize girebilirler. Bozcaada’dan ayrılıp tekrar karşıya geçtikten sonra rotamızı Çanakkale’ye çeviriyoruz. Akşam varacağımız Çanakkale’de 4* Otele yerleşme ve akşam yemeği sonrası geceleme.

5. Gün:

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından arabalı vapurla Gelibolu'ya hareket ediyoruz. Dünya Savaş Tarihi açısından önemli bir yer tutan ve imkânsızın başarıldığı yer kabul edilen Gelibolu Yarımadasında duygularınıza hâkim olamayacağınız bir geziye başlayacağız. Kilit Bahir Kalesi, Seyit Onbaşı Heykeli, Büyük Abide, 57.Alay Şehitliği ve Conkbayırı ve Arı Burnu göreceğimiz önemli noktalardır. Gelibolu gezimizin ardından Marmara Adası ve Marmara Denizi manzarası eşliğinde Tekirdağ yol üzeri İstanbul'a gidiyoruz. Akşam sularında varacağımız İstanbul’da 4* Otel'e varış ve odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeğimizi alıp İstanbul gece turuna çıkıyoruz. Taksim - Beyoğlu - Çiçek Pasajı turumuzun ardından otele dönüş ve geceleme.

6. Gün:

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası İstanbul'da Adalar turu ile gezimize başlıyoruz. Marmara Denizi’nin masmavi sularında Kınalıada, Burgazada, Heybeliada’yı görerek adaların incisi Büyükada’ya varıyoruz. Adada alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından fayton veya bisiklet turu yapabilirsiniz. Büyükada gezimizin ardından tekrar vapura biniş ve bu sefer farklı bir rotayı izleyerek Eminönü İskelesi’ne geliyoruz. Kız Kulesi, Topkapı Sarayı, Galata Köprüsü manzaraları eşliğinde vapurdan indikten sonra Fetih 1453 Panorama Müzesini ziyaret ediyoruz. İstanbul Fethinin canlandırıldığı görsel müzeden çok etkileneceksiniz. Müze gezimizin ardından Pier Loti’ye gidiyoruz. Eşsiz Haliç manzarasına sahip tepede kahvelerimizi içtikten sonra otele hareket alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme

7. Gün:

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 da otelimizden ayrılıp Boğaz Turumuzu yapmak üzere Kabataş İskelesi’ne gidiyoruz.  Buradan tekne ile boğaz turumuza çıkıyoruz. Dolmabahçe Sarayı, Kuleli Askeri Lisesi, Ortaköy Camii, Galatasaray Adası, Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı, Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi / 15 Temmuz Köprüleri, Beylerbeyi Sarayı ve birçok yalı ve kasrı göreceğimiz Boğaz Turumuzu yapıyoruz. Boğaz turu sonrası Çamlıca Tepesine çıkmak üzere aracımız ile hareket ediyoruz. Boğaz manzaralı kahve molası sonrasında Çamlıca Tepesi’nden ayrılıp Gaziantep’e hareket ediyoruz. Bolu – Ankara – Aksaray – Pozantı yol güzergâhından Gaziantep’e geç saatte varış. Anka Turizm’e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz…

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

OTOBÜSLER İLE ULAŞIM,

1.GÜN ŞİRİNCE'DE YÖRESEL KAHVALTI,

KUŞADASI 4* OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

AYVALIK & GÜRE'DE 4* OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

ÇANAKKALE'DE 4* OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

İSTANBUL'DA 4* OTELDE 2 GECE KONAKLAMA,

KONAKLAMA YAPILAN OTELLERDE 5 AÇIKBÜFE KAHVALTI,

KONAKLAMA YAPILAN OTELLERDE 5 AKŞAM YEMEĞİ (AÇIK BÜFE & SET MÖNÜ),

OTEL HAMAM, SAUNA HAVUZ KULLANIMLARI,

CUNDA ADASI YEMEKLİ TEKNE TURU,

BOĞAZ TURU,

ÇANAKKALE - GELİBOLU FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETİ,

GEYİKLİ - BOZCAADA FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETİ,

SEYAHAT VE SAĞLIK SİGORTASI,

PROFESYONEL KOKARTLI REHBERLİK HİZMETİ,

OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

DAHİL OLMAYAN ÖĞLE YEMEKLERİ 

TÜM YEMEKLERDE ALINAN EKSTRA İÇECEKLER,

MÜZE - ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ,

Tur Kalkış Tarihi
Başlangıç Bitiş Fiyat
23 Ağustos 2020 29 Ağustos 2020 1,990.00 ₺

Tur Kalkış Yerleri : GAZİANTEP

7/24 Online
Destek İçin Tıklayınız