Yükleniyor

Müşteri Hizmetleri
0 312 419 07 19

GAZİANTEP ÇIKIŞLI İZNİK YALOVA MUDANYA TURU

Tur Programı

 

                                İZNİK YALOVA MUDANYA

                            TİRİLYE BURSA CUMALIKIZIK

                                      

 1. Gün: Perşembe : İznik

17.00 buluşma ve saat 17.30’da  İznik’e hareket ediyoruz.

 

 1. Gün: Cuma: İznik Gölü - Karaca Arboretum - Yeşil Cami - Nilüfer Hatun İmareti - Yalova

Saat 07.00 sularında İznik’e varış ve alacağımız kahvaltımızın ardından İznik gezimize başlıyoruz. 3 kez Başkent olmuş Çini diyarı İznik’te ilk olarak Ayasofya Kilisesi kalıntılarını geziyoruz. Minaresindeki eşsiz çinileri ile kentin sembolü olan Yeşil Camii, günümüzde kent müzesi olarak kullanılan Nilüfer Hatun İmareti gezdikten sonra Çini Fırınları ve Kazı Alanı, Süleyman Paşa Medresesi (İznik Çini Atölyeleri Çarşısı) gezilerimizi yapıyoruz. Kenti çevreleyen tarihi sur kapılarından İstanbul Kapı ve Lefke Kapı’yı gördükten sonra ekstra öğle yemeğimizi alıp Yalova’ya hareket ediyoruz. İznik Gölü boyunca yapacağımız yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Yalova’ya varış. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Karaca Arboretumu’na (Canlı Ağaç Müzesi) gidiyoruz. Arboretum, yedi bin civarında değişik bitki türü, alt tür, varyete ve kültür formunu barındırmaktadır. Bu mükemmel Canlı Ağaç Müzesi’ni gezdikten sonra konaklama yapacağımız 4* Otele varış, akşam yemeği ve dinlenme.

 

 1. Gün: Cumartesi : Gemlik - Mudanya - Trilye - Bursa - Tophane - Ulu Cami - Koza Han

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 09.00 da otelden ayrılıp Gemlik üzeri Mudanya’ya hareket ediyoruz. Eski Rum evlerinin sıralandığı sokaklardan geçerek, Mudanya Mütarekesi’nin imzalandığı, Mütareke ile ilgili belge ve fotoğrafların sergilendiği Mütareke Evi’ni gezip Trilye’ye hareket ediyoruz. Kasabanın keşfi ve zeytin – zeytinyağı alışverişi için serbest zaman sonrası Bursa’ya hareket ediyoruz. Bursa’da ilk olarak Tophane’ye gidiyoruz. Bursa’yı tepeden gören Tophane’de Tarihi Saat Kulesi, Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi Türbelerini, Saray ve Kale Kalıntılarını gördükten sonra yapımında Hacıvat ve Karagöz’ünde çalıştığı Ulu Camii’ye gidiyoruz. Ulu Camii gezimizin ardından Koza Handa serbest zaman veriyoruz. Eskiden ipekböceği kozalarının satışının yapıldığı Koza Han'da yöresel ürünler (dokuma – ipek ve havlu) bulabilirsiniz. Koza Han gezimizin ardından konaklama yapacağımız 4* Otele varış ve alacağımız akşam yemeğimizin ardından geceleme.

 

 1. Gün: Pazar : Havlucular Çarşısı - Yeşil Türbe - Cumalıkızık

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp Yeşil Türbe’ye gidiyoruz. Osmanlı mimarisinde bütün duvarlarının çini ile kaplanmış olduğu tek türbe örneği olan Yeşil Türbe'yi ziyaret ettikten sonra Cumalıkızık'a hareket ediyoruz. Uludağ'ın eteklerinde, 700 yıl önce kurulmuş bir Osmanlı dönemi vakıf köyü olan Cumalıkızık Köyü'nü geziyoruz. Osmanlı kır mimarisinin örneklerini Türkiye'de en iyi yaşatan köyde çeşme, ahşap bezemeli camii, kubbeli bir hamam göreceksiniz. Tarihi köyü gezdikten sonra Gaziantep’e hareket ve geç saatte turumuzun sonu.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüs İle Ulaşım,
 • Gün İznik’te Alınacak Kahvaltı,
 • Yalova’da 4* Otel’de 1 Gece H.B Konaklama,
 • Bursa’da 4* Otel’de 1 Gece H.B Konaklama,
 • Konaklama Yapılan Otellerde 2 Adet Açık Büfe Kahvaltı,
 • Konaklama Yapılan Otellerde 2 Adet Akşam Yemeği (Büfe & Set Mönü),
 • Otobüs İçi İkramlar
 • Seyahat Sigortası,
 • Programda Belirtilen Günlük Geziler,
 • Kokartlı Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri,
 • Yemeklerdeki Alköllü - Alkolsüz İçecekler,
 • Müze Giriş Ücretleri

7/24 Online
Destek İçin Tıklayınız