Yükleniyor

DOĞU ANADOLU TURU

1850.00 TL Satın Al

Tur Programı

1. Gün
Siz değerli misafirlerimizle akşam saat 20.30 da Ankatur ofisimiz önünde buluşma. Rehberimizin gezimiz hakkında vereceği bilgiler ve araç içi ikramlarımız ile birlikte Bitlis'e hareket ediyoruz.

2.Gün
Sabah 07.30 sularında Bitlis’e varış ve alacağımız yöresel kahvaltımızın ardından İhlasiye Medresesi, Bitlis Kalesi, El Aman Kervansarayı gezilerimizin sonrasında Nemrut Kaldera’sına hareket ediyoruz. Buhar Bacası, Ilıkgöl, Soğuk Göl görüldükten sonra tekrar aracımıza dönüş. Otobüsümüzle Ahlât’a gidiyoruz. Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Emir Bayındır Kümbeti’nin görülmesi sonrası ünlü Ahlât Bastonları’nın yapıldığı atölyelerden bir tanesinin ziyaret edilmesi ve baston yapımı hakkında bilgi alınması ve alışveriş sonrası Van’a hareket. Van Gölü manzarası eşliğinde yapacağımız yolculuk sonrası varacağımız Van’da konaklama yapacağımız 4* Otele yerleşme ve alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.

3. Gün
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Akdamar Adası’nı gezmek üzere otelden ayrılıp Gevaş’a hareket ediyoruz. Vanlılara göre Van denizinin güzel manzarası eşliğinde Gevaş’a varışımızın ardından tekne ile Akdamar Adası’na geçiyoruz. Ortaçağ Ermeni mimarisinin en güzel eserleri arasında sayılan Akdamar Kilisesi’nin görülmesi ve burada verilecek serbest zaman sonrası tekrar tekne ile Gevaş’a geçiyoruz. Akdamar Adası turu sonrasında Doğu’ya özgü Halıların sergilendiği Halı Köy’e gidiyoruz. Bölge kültürünün ilmek ilmek dokunarak sergilendiği Halı Köy’ü gezdikten ve alışveriş yaptıktan sonra Van Kalesi’ne gidiyoruz. Kale ve Van Kedi Evi gezilerimizin sonrasında bölgenin Urartulardan günümüze kadar birçok medeniyetin mirası Gümüş tasarımları ve Savat İşçiliği hakkında bilgi alacağımız Gümüş Atölyesine gidiyoruz. Burada geçireceğimiz zaman ve alışveriş molası sonrası otele dönüş ve akşam yemeği sonrası geceleme.

4. Gün
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Van’a veda ederek Muradiye’ye hareket ediyoruz. Bend - i Mai Çayı üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi’nin görülmesi fotoğraf çekimi sonrası kısa bir kahve / çay molası verip Çaldıran Ovası’nın eşsiz güzelliğini izleyerek Tendürek Dağları’nın önemli geçiş noktalarından biri olan 2640 metre yükseklikteki Tendürek Geçit’ini geçerek Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubeyazıt’a ulaşıyoruz. O günün şartlarında kullanılan teknik ile eşsiz konforlu ve gizemli bir Osmanlı Kalesi olan ve Osmanlının doğudaki en son yapısı olan İshakpaşa Sarayı’nı geziyoruz. Doğu Beyazıt’a adeta kartal yuvası hâkimiyeti ile sahip olan manzarasını izleyerek ekstra öğle yemeğimizi alacağımız restorana geliyoruz. Yöresel lezzetleri de bulabileceğimiz restoranımızda vereceğimiz yemek molamızın ardından Kars’a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde varacağımız Kars’ta Kars Kalesi, Hasan El Harakani Türbesi, 12 Havariler Kilisesi’ni gördükten sonra Kaz Evine geçiyoruz. Yöresel akşam yemeğimizi alacağız. Ayrıca Kafkas Dans gösterileri ile unutamayacağımız bir gece yaşayacağız. Gecenin sonunda otelimize hareket ve odalarımıza yerleştikten sonra geceleme.

5. Gün
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp Türkiye ve Ermenistan sınırını ayırdığı Arpa Çay’ın yanı başındaki Ani’ye hareket ediyoruz. Ani Şehir Surları, Aslanli Kapı, Selçuklu Hamamı, Tigran Honents (Resimli) Kilise ve Büyük Katedral (Fethiye Camii), Ebul Menecuher Camii gezileri ardından Kars’a dönüyoruz. Kars’ta Kanlı Tabya olarak bilinen ve Ruslar tarafından en kanlı baskınlarından birisinin yapıldığı Osmanlı Tabyasını ziyaret ediyoruz. Müzenin bahçesinde ayrıca Ruslar tarafından Kazım Karabekir’e hediye edilen Vagon ’uda gördükten sonra Erzurum’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Sarıkamış Şehitleri Abidesinde saygı ziyaretimizi yaptıktan sonra Erzurum’a yolculuğumuza devam ediyoruz. Öğle sonu varacağımız Erzurum’da Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi ve Oltucular Çarşısı olarak bilinen Kanuni’nin damadı Rüstem Paşa tarafından yaptırılan Rüstem Paşa Hanı’nda alışveriş için serbest zaman. Dolu dolu geçen bir günün sonunda Erzurum’un çatısı Palandöken Dağı’nda bulunan 4* Otelimize varış. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve geceleme

6. Gün
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp Aşkale, Pülümür yolunu kullanarak Tunceli’ye gidiyoruz.  Yolumuz üzerinde Kutu Deresinde alacağımız ekstra öğle yemeği sonrası Pülümür Vadisi boyunca ‘Ağlayan Kayaları’ görerek Kutu Deresi’ne geliyoruz. Muhteşem bir doğa içerisinde alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Tunceli içinden geçerek Munzur Vadisi Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrasında vadiyi oluşturan dağlardan süzülen Munzur Suyu’na rengini veren yemyeşil doğa içerisinde geçireceğimiz zamanda Munzur Gözeleri, Ana Fatma Ziyaretgâhı, Halbori Gözeleri başlıca göreceğimiz yerlerdir. Munzur Milli Parkından sonra Ovacık ilçe ziyaretimizi yapıp Tunceli’de konaklayacağımız 4* Otele geliyoruz. Odalara yerleşme sonrası akşam yemeğimizi alacağımız restorana gidiyoruz. Munzur Çayı kenarında alacağımız yemek sonrası otele dönüş ve geceleme.

7. Gün
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkıp Elazığ’a hareket ediyoruz. Pertek’ten bineceğimiz arabalı vapur ile bölgeye can veren Keban Barajının üzerinde Pertek Kalesi’ni de görerek manzaraları Elazığ’a geliyoruz. Elazığ’da ilk olarak 4000 yıllık tarihi geçmişe ve zenginliklere sahip Harput’ta çıkıyoruz. Harput Kalesi, Ulucamii, Cimşit Hamamı, Musa Mescidi, Kurşunlu Camii gezilerimizin sonrasında Malatya, Erkenek, Pazarcık üzerinden Gaziantep’e hareket ediyoruz

Gaziantep'e varışımızın ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakırken başka bir Ankatur organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz…

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • 1.Gün Bitlis'te Kahvaltı
 • Van 4* Otelde 2 Gece Konaklama
 • Kars 4* Otelde 1 Gece Konaklama
 • Erzurum 5* Otelde 1 Gece Konaklama
 • Tunceli'de 4* Otelde 1 Gece Konaklama
 • Konaklama Yapılan Otellerde 5 Adet Sabah Kahvaltısı 
 • Kars Kaz Evi Restaurant'ta Yöresel Akşam Yemeği
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Tunceli'de Akşam Yemeği
 • Konaklama Yapılan Otellerde 3 Adet Akşam Yemeği
 • Araç İçi İkramlar
 • Çevre Gezileri
 • Seyahat Sigortası
 • Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan Alkollü & Meşrubat İçecekler
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Kafkas Gecesi Eğlencesi
 • Akdamar Adası Tekne Turu

Tur Kalkış Tarihi
Başlangıç Bitiş Fiyat
04 Nisan 2021 10 Nisan 2021 1,850.00 ₺
09 Mayıs 2021 15 Mayıs 2021 1,850.00 ₺

Tur Kalkış Yerleri : GAZİANTEP

7/24 Online
Destek İçin Tıklayınız