Yükleniyor

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

Tur Programı

1.Gün
Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 07.30 da Ankatur ofisimiz önünde buluşma ve hareket. Rehberimizin gezimiz hakkında vereceği bilgiler ve araç içi ikramlarımız ile güzel bir yolculuk sonun da Adana'ya varış.

Adana'ya varışımızın ardından Seyhan Baraj Gölü kenarın da kısa dinlenme ve kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltının ardından gezimize başlıyoruz İlk olarak eski Adana, meşhur Taşköprü’yü ve Sabancı Camii, Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesi, Büyük Saat Kulesi ve şehir merkezi'ni geziyoruz. Gezilerimiz ardından  hep beraber, 2013 yılında düzenlenen ilk karnaval ile Türkiye’nin ilk karnavalı olma özelliğine sahip, konser, sergi, gösterileri ve katılımcıların renkli kostümler giydiği kortej yürüyüşü ile dikkatimize çekecek olan, Adana Portakal Çiçeği Karnavalına katılıyoruz ve serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

2.Gün
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Tarsus’a hareket ve güzel yolculuğumuzun ardından Tarsus'a varış.Gezimize sırasıyla Tarsus Şelalesi ,Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan Eshab-ı Keyf Mağarasını ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimizin ardından da, eski Tarsus şehrinin tek sağlam kalmış olan kapısı Kleopatra Kapısını görüyoruz. Kleopatra Kapısından sonra, Hıristiyanlığın en önemli azizlerinden birisi olarak kabul edilen St. Paul’un evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların da ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu’nu ziyaret ediyoruz. Sonrasın da eski Tarsus sokaklarında geziyor ve yılanların şahı Şahmeran’ın efsanesinin geçtiği hamamın önünde geçerken rehberimizden Şahmeran’ın efsanesi hakkında bilgi alıyoruz.  St. Daniel Peygamberin mezarının olduğuna inanılan kazı alanına gidiyoruz. Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni)'da vereceğimize serbest zaman ardından, Nusret Mayın Gemisini görüyoruz. Tarsus gezilerimiz sonrasın da, Gaziantep’e hareket ediyoruz.

Gaziantep'e varışımızın ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakırken başka bir Ankatur organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz…

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Otelde  1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
Lüks Araçlar ile Ulaşım
Profesyonel Rehberlik hizmetleri
Milli Park Giriş Ücretleri
Ankatur Otobüs içi İkramları
Ankatur güvencesi
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Tüm Özel Harcamalar
Gece Turları
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye - Özel işletmeler v.b)
Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

Tur Kalkış Yerleri : GAZİANTEP

7/24 Online Destek İçin Tıklayınız