Yükleniyor

DOLU DOLU FAS TURU

Tur Programı

DOLU – DOLU 5 GECE 6 GÜN FAS TURUMUZ’DA

BİR ÇOK AVANTAJIMIZ VAR…

DİĞER PROGRAMLARA GÖRE AVANTAJLARIMIZ

 • Ekstra olarak sunulan Havalimanı Transferleri FİYATA DAHİL!..
 • 1. Gün ekstra sunulan RABAT’DAKİ kahvaltı bu turda
  FİYATA DAHİL!..
 • Ekstra tur olarak yapılan muhteşem  Essaouira (Suveyre Turu) FİYATA DAHİL!
 • Programdda belirtilen müze- ören yeri giriş ücretleri
  FİYATA DAHİL !.
 • Atlı Fayton turu FİYATA DAHİL !..
 • Seyahat sağlık sigortası FİYATA DAHİL !.
 • Fes Şehri Gezisi FİYATA DAHİL !.
 • Mavi Şehir  Chefchaouen (ŞAFŞAVAN) Turu FİYATA DAHİL !.
 • Bahia Sarayı, Mojeral garden Turu bu programda
  FİYATA DAHİL !

AİR ARABİA İLE GİDEREK 1. GÜNÜMÜZÜ TAM GÜN
VERİMLİ DEĞERLENDİRİYORUZ.

 

1.GÜN –

Belirlenen saatte okulumuzun önünden İstanbul’a yolculuğumuz başlıyor. Verilen molalar ve araç içi ikramlarla birlikte 22.00’de Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar kontuarı önünde saat  23:00’de buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Fas  Havayolları’nın 30438 sayılı seferi ile saat  00:20’ de Kasablanca’ya hareket. Yerel  saat ile 03:45’de varış. V. Muhammed havalimanına varışımıza istinaden Türk rehberimiz tarafından karşılanma ve Rabat’a hareket. Varışta alacağımız kahvaltı (dahil) sonrası; Panoramik Şehir turu, (Mechoire de rabat ) Kraliyet Saray Kompleksi, II. Hasan kulesi, Muhammet V Türbesini, Şehir surlarını, Kasbah Oudaia Kalesi ve eski Şehir göreceğimiz yerler arasındadır. Rabat şehir turu ardından Meknes’e hareket ediyoruz. 17.Yüzyıl'da Molla İsmail tarafından kurulan ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi’nde yer alan Meknes’e varış. Şehri çevreleyen 40 km lik surların içerisinde bulunan; 17.yy sulama havuzu Agdal, Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour, Molla İsmail Türbesi ziyareti ve El Hedim meydanı gezildikten sonra Fes Şehri'ne hareket. Akşam yemeği ve konaklama Fes’teki otelimizde.

Volubilis Hotel  4*

 

2.GÜN : FES – Chefchaouen– FES  

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest  düzenlenecek ‘’Yer Gök Mavi Şehir Şafşavan’’  turumuz için otelden çıkış Rif dağlarının eteklerine kurulmuş olan bu şehir,fotoğrafcılara ender güzellikte fotoğraflar çekme imkanı sunmaktadır. Ayrıca daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneğine bu kasabada şahit olabilirsiniz. Turumuzun ardından Fes'deki otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği Fes otelimizde.

Volubilis Hotel  4*

 

3.GÜN - FES – CASABLANCA

Sabah kahvaltısının ardından, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesi'nde yer alan ve Fas'ın dini ve kültürel başkenti olan FES Şehir turumuzda; 14.Yüzyılda yapılan Al Attarine Medresesi, 9.Yüzyılda kurulmuş Karaounie üniversitesi, Yahudi Mahallesi, Güney Burcu, Nejarine Meydanı ve Çeşmesi, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek, panoramik Medina (Eski Şehir) turu sonrası Casablanca’ya hareket. Şehir turumuzda görülecek yerler; Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, 1986-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II camii Dünyanın en büyük ilk üç camisi içindedir. 20.000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır, Panoramik Şehir Turu sonrası Otelimize varış akşam yemeği ve konaklama. Imperial Hotel 4*

 

4.GÜN – CASABLANCA – MARRAKECH

Sabah kahvaltısının ardından Marakeş’e hareket. Varışımıza müteakip şehir turumuza başlıyoruz, anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Mojeral garden , Saadian Türbeleri görülecek yerler arasındadır. Geleneksel dev bir labirenti andıran Marakeş çarşısının tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri dabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşacaksınız. Öğle yemeğinden sonra (serbest). Günümüz, Afrika`daki en hareketli şehir meydanı Jamaa El Fna Meydanı ile sonlanacak. Gerçek bir "mucizeler avlusu" diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisidir. Meddahlar, yılan oynatacıları, dövmeciler, Hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jamaa El Fna için kısaca "açık hava tiyatrosu" diyebiliriz. Geceleme Marakeş`deki otelimizde.El Andalous Hotel Marrakech 4*

 

5.GÜN - MARRAKECH – ESSAOUIRA – MARRAKECH

Sabah kahvaltısının ardından Essaouira’ya hareket. Bu turumuzda Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas’ın en romantik mekanıdır. Bizlere birazda eski Bodrum’u hatırlatan Essaouira Orson Welles gibi birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz limani olan şehir Arap hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi Hıristiyan Portekizliler ve Musevi nüfusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini dik açılarla kesen sokak ve caddelerden oluşan medinası dönem şehirciliği için bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararası dalga sörfü yarışmalarına ev sahipliği yapar. Yol boyu doğal güzellikleri izleyerek ulaşacağımız şehirde kale, Medina, çarşı, liman gibi önemli ve değişik alanları ziyaret edecek öğle yemeği ve alışverişler için limanda serbest zaman ve belirtilen saatte toplanma Marakeş`e dönüş akşam yemeği ve konaklama. El Andalous Hotel Marrakech 4*

 

6.GÜN - MARAKEŞ – KASABLANKA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından Kasablanka’ya hareket ediyoruz, Yaklaşık 3-3,5 saat sürecek keyifli yolculuğumuzun ardından Kasablanka’ya varış. Şehir merkezinde birkaç saatlik serbest zamanın ardından havaalanına geçiyoruz. Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Air Arabia Havayolları’nın 30437 sayılı seferi ile saat 15:50’de İstanbul’a hareket. Sabiha Gökçen Havalimanında bizi bekleyen transfer aracımızla okulumuzun önüne hareket ediyoruz. Gezimizi okulumuzun önünde sonlandırıyoruz.

Bir başka ANKATUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle üzülerek vedalaşıyoruz.

 

Önemli Bilgiler

ANKATUR OLARAK YURTDIŞI OKUL TURLARIMIZ HAKKINDA BİLGİLENDİRMELER:

Yurtdışı okul turlarımızda; fiyatlar katılıma, gidilecek otelin yıldızına, alınacak yemekler ve öğün sayısına, tur araçlarının büyüklüklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Yurtdışı okul turlarımızda; araç şoförü, araç görevlisi, acente görevlisi, tur rehberi ve diğer yardımcı görevliler tamamen okulunuza özel olmaktadır.

Yurtdışı okul turlarımızda; program içerisinde turdan önce görüşülmek kaydıyla istenilen değişiklikleri gerçekleştirebilmenize imkan tanıyoruz.

Yurtdışı okul turlarımızda; fiyata dahil olacak ve dahil olmayacak hizmetleri okulunuza belirleme imkanı veriyoruz.

Bu ve bunun gibi daha pek çok avantaj için ANKATUR’un okul turlarını tercih edin keyifli, huzurlu ve güvenilir seyahatin tadını çıkartın.

2007 yılından bu yana Ankara ve Gaziantep illeri başta olmak üzere Türkiye’nin tüm şehirlerindeki 1.400’ü
aşkın okul referansımızla siz değerli öğrenci ve öğretmenlerimize hizmet vermekten onur duyuyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Air Arabia Havayolları ile İstanbul-Casablanca- İstanbul uçuşlarında ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı transferleri
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri
 • gün kahvaltı (Rabat’da)
 • 4* otellerde 5 gece konaklama
 • Programda adı geçen ören yerleri giriş ücretleri
 • Otellere ödenen turizm vergileri
 • Alan/Otel/Alan transferleri
 • Şehirler arası transferler
 • Marakeş şehir turu
 • Rabat şehir turu
 • Majorelle Bahçesi ve Müzesi giriş ücreti
 • Bahia Sarayı giriş ücreti
 • Atlı Fayton turu
 • Yerel ve Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası (65 yaş altı fiyata dahil, 65 yaş üstü +25 Euro’dur)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Yurt dışı çıkış harcı (50 TL’dir)
 • İptal Sigortası (Tur ücretinin %1’i tutarındadır.)
 • Chez Ali Turu

Tur Kalkış Yerleri : OKUL ÖNÜNDEN HAREKET

7/24 Online Destek İçin Tıklayınız