Yükleniyor

Doğu Karadeniz Batum Turu (4 Gece 5 gün)

1390.00 TL Satın Al

Tur Programı

1.GÜN
Akşam belirlenen noktadan hareketle yoluculuğumuz başlıyor. Araç içi ikramlarımız ve rehberimizin gideceğimiz destinasyon hakkında bilgilendirmeleriyle birlikte keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz.

2.GÜN

Sabah saatlerinde kirazın ve fındığın anavatanı olan Giresun'a ulaşıyoruz. Kale yanında Giresun manzarası eşliğinde alacağımız kahvaltının ardından, rehberimizin anlatımları eşliğinde; yakın tarihimizin bir parçası olan, Milli Mücadele'nin önemli isimlerinden Topal Osman'ın Mezarının da içinde bulunduğu Giresun Kalesi'ni geziyoruz. Karadeniz'in tek adası olma özelliğine sahip Amazon Adası'nı panoramik olarak gördükten sonra fotoğraf molası için verilen serbest zamanın ardından Zeytinlik Mahallesi'nin ara sokaklarında tarihi Giresun Evleri'ni görüyoruz. Kısa yürüyüşlerle tamamladığımız mahalle ziyaretimizden sonra kemençenin anavatanı; Görele'de Kemençe Heykeli'ne uğruyor ve bir sonraki durağımız olan Karadeniz'in incisi Trabzon'a doğru hareket ediyoruz. 13.yy'da 1. Manuel Komnenos zamanında manastır kilisesi olarak inşa edilen, 1572 yılında camiye ve 1964 yılında müzeye çevrilen Komnenos Devleti'nin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesi'ni geziyoruz. Müze gezimizin ardından Soğuksu Mevkii'ne doğru yola çıkıyoruz. Burada ilk durağımız Atatürk'ün 1934 ve 1937 yıllarındaki Trabzon ziyaretlerinde konuk edildiği, Trabzon Belediyesi tarafından o dönemde kullanılan eşyalarla dekore edilerek müze haline getirilen Atatürk Köşkü olacaktır. Köşk ziyareti sonrasında Trabzon Köşkü karşısında bulunan Trabzon'a has Telkari Sanatı'nın örneklerini görüp, satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi'ni ziyaret ediyoruz. Atölye ziyaretimizin bitiminde Akçaabat’ta öğle yemeği için  Körfez Restorant'a geliyoruz. Deniz manzarası eşliğinde alacağımız öğle yemeğinin ardından Trabzon'un Akçaabat ilçesi sınırları içerisinde bulunan ve heyelan set gölü olma özelliğine sahip yürüyüş, kamp, amatör balıkçılık ve piknik merkezi olan Sera Gölü'nde çay kahve molası veriyoruz. Kısa molamızın ardından   Trabzon ili Maçka ilçesi Altındere Milli Parkı içinde Karadağ'ın eteklerinde denizden 1150 m yükseklikte bulunan tarihi Sümela (Meryem Ana) Manastırı'na çıkıyoruz. Keşiş odaları, Kütüphane, Ayazma ve Manastır'ın oluşumuna sebebiyet veren Ana Kaya Kilise'nin görülmesinin ardından akşam yemeği ve konaklama için  Hamsiköy’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. (Otelimiz 4 yıldızlı İvme Otel vb.)

3.GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Sürmene'ye hareket ediyoruz. Burada Meşhur Sürmene Bıçaklar'ını görüp alma fırsatı buluyor ve sonrasında Uzungöl'e hareket ediyoruz.  Ardından kayalar üzerine oturtulan kesme taş ayakları, ahşap gövdesi ve üzerini örten yöreye has kiremitli çatısıyla benzerlerinden ayrılan Hapsiyaş Köprüsü'nü görüyoruz. Uzungöl'e vardığımızda dinlendirici doğası eşliğinde göl etrafında yürüyüşler yapıp öğle yemeğimizi alıyoruz.   Yolumuz üzerinde bahçeden toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği evreleri görebileceğimiz bir Çay Fabrikasının gezilmesi ve çay alışverişi sonrası Ardeşen'den başlayarak solumuzda Fırtına Deresi sağımızda çay ve incir bahçeleri eşliğinde Zipline yapacağımız Fırtına Deresi'ne geliyoruz. Horon eşliğinde gerçekleştirilen Zipline etkinliğimizin ardından Çamlıhemşin merkezde minibüsler ile yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk durağımız bölgenin bilinen en eski taş kemer köprüsü olan Şenyuva (Çinçiva)’da fotoğraf molası veriyoruz. Kommenos dönemi karakol kale olarak inşa edilmiş 3 kaleden biri olan ve Aşağı Kale olarak da adlandırılan, görünümü itibariyle bir kartal yuvasını andıran tarihi Zil Kale'yi ziyaret ediyoruz. Yayla evleri, çiçekli düzleri, türlü çiçeklerden elde edilen şifalı balı ve kaplıcasıyla sırtını görkemli Kaçkarlar'a dayamış, çam örtülü yamaçlarla cennet Ayder Yaylası'na hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. (AYDER'DE BİR YAYLA OTELİ)

4.GÜN

 Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından Aşağı ve Yukarı Ambarlık ( Gelin Tülü ) Şelalesi’ni geziyoruz ve daha sonra pasaporta ihtiyaç olmadan sadece kimliğimizle Sarp Sınır Kapısından Batum’a geçiyoruz. Batum’da Saint Andrew heykelinin heybetine tanıklık ettikten sonra; Gonio Apsaros Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı’na gidiyoruz, Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp Avrupa meydanında şehri tanımak için serbest zaman sunuyoruz. Öğle yemeği için verilecek serbest zaman sonrasında sınır kapısına geçerek akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. (TERZİOĞLU OTEL HOPA V.B)

5.GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından Artvin Borçka’ya geçiyoruz. Burada bizleri bekleyen araçlarla Karadeniz’in cenneti olarak bilinen Karagöl’e hareket ediyoruz. Göl çevresinde yürüyüş ve serbest zaman sonrası Rize’ye dönüyoruz. Rize’de vereceğimiz öğle yemeği molasından sonra Rize'nin el işlemeleri ile ünlü Tekpa Rize Bezi Atölyemizi ziyaret ediyoruz. Burada Rize bezi hakkında bilgilendirmeler ve yapım aşaması hakkında bilgiler alıyoruz ayrıca Rize Bezi için alış veriş imkânı sunuyoruz.  Rize turumuzun akabinde Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde bulunan Vakıf Kebir’de Yöresel ürün alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ( Otelimiz Ordu Grand Ayzek Otel )

6.GÜN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Teleferik ile Boztepe’den Ordu ve Karadeniz’in muhteşem manzarasını seyrediyor ve fotoğraflıyoruz. Teleferikle tekrar indikten sonra Aracımızla yola çıkarak yol üzerinde fındık ve bal alışverişi için çay molası veriyoruz. Amazonlar diyarı Terme’de Öğle yemeği için serbest zaman sonrası Samsun’a hareket ediyoruz. Kurtuluş mücadelesinin başlangıç noktası Samsun’u geziyoruz. Samsun merkezdeki Bandırma Vapuru ve İlk Adım Anıtı gezilmesinin sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çorum’da leblebi alışverişi ve dinlenme molası için verdiğimiz serbest zaman sonrasında Ankara’ya hareket ediyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüx Tur Otobüsleri ile Ulaşım
 • Araç içi Sıcak ve Soğuk İkramlar
 • 4 Gece YP Konaklama
 • 5 Sabah Kahvaltısı (1.’si Giresun’da Serpme Kahvaltı Olarak Sunulacaktır.)
 • 4 Akşam Yemeği (Otelimizde)
 • Sümela Manastırı Turu ve Minibüs Transferi

     ( Sümela Manastır Turu Restorasyona bağlı olarak değişiklik gösterebilir.)

 • Zigana Zirvesi ve Hamsi Köy Turu
 • Uzun Göl Turu
 • Zilkale ve Şenyuva Turu 
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Batum Turu
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • 1618 Sayılı Yasaya Uygun Seyahat Sigortası
 • AnkaTur Refakati

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı (50 TL)
 • Ordu Boztepe Teleferik Ücreti
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

Tur Kalkış Tarihi
Başlangıç Bitiş Fiyat
28 Eylül 2021 03 Ekim 2021 1,390.00 ₺

Tur Kalkış Yerleri : ANKARA

7/24 Online Destek İçin Tıklayınız