Yükleniyor

BÜYÜLÜ KÜBA TURU

Tur Programı

1. Gün İSTANBUL – HAVANA

Değerli Misafirlerimiz ile  Ankatur ofis önünde buluşuyor,  İstanbul Havalimanı’na hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul Havaalanı Dış̧ Hatlar Terminali’nde varış. Bagaj, pasaport ve biniş̧ işlemlerinden sonra THY’nin tarifeli seferi ile Havana'ya uçuş̧. Küba saati ile Havana’ya varış̧. JoseMarti Havaalanında karşılanmamızın ardından konaklama yapacağımız otelimize transfer. Valizlerin bırakılmasının ardından Eski Havana’ya yürüyüş turu. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi'ni gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Serbest zamanın ardından günün geri kalanında Havana sokaklarında dolaşmak için serbest zaman ardından
otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
2. Gün HAVANA

Sabah kahvaltısından sonra tüm misafirlerimiz ile düzenlenecek olan Pinar del Rio -Vinales Turu‘nu gerçekleştireceğiz. Puro fabrikasının ünü tüm dünyaya yayılmış̧ bölgesinde Küba Purolarının
yerinde nasıl yapıldığını göreceksiniz. Donatien Puro Fabrikasını ziyaret edip, ardından Vinales kasabasına
gidip, Los Jazmines Seyir Terasından Vinales Vadisinin muhteşem manzarasını izliyorsunuz. Öğle yemeği yerel restoranda yenilecektir. Yemek sonrası “Cueva del Indio” mağarasının içindeki nehri sandalla gezdikten sonra Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzelliğe sahip doğada Leovigildo tarafından çizilmiş̧ kocaman bir yaglı boya tablosu sizi bekliyor. Turumuzun ardından otelimize dönüş̧. Ardından misafirlerimiz ile Parisien Show turumuzu gerçekleştireceğiz. Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.
 
3.Gün HAVANA( ÖĞLE YEMEKLİ HEMİNGWAY TURU 65 EURO)

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehber tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan; ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar Köyü’ne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.
 
4.Gün HAVANA

Kahvaltımızın ardından öğle yemekli Benzersiz Havana Turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. (Amerikan arabaları gezimiz 2 saat sürecektir).En yenisi 1959 model olan dünyada sadece Küba’ya özgü-devrim öncesi zengin Amerikalıların arkasında bıraktığı araçlarımız ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın
Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’in Barselona’da Gaudi’den, Romanya’da Brancusi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz. Bu gezinin ardından yine Küba kültürünün çeşitliliğine çok yakından tanık olacağımız ve adını zengin bir tüccardan alan (Fernando Hamel) Hamel Meydanı’nı ziyaret ediyoruz. AfroCuban dini Santeria ve danslarını içinde barındıran (Rumba) bu özel sokağı ziyaretimizin ardından Batista rejiminde önceleri saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Duygusal anlar yaşayacağımız bu ziyaretimizden sonra öğle yemeğimiz için yerel restoranımıza doğru hareket
ediyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Havana’yı kuş bakışı göreceğimiz İsa Heykeli, Che Guevara’nın kısa bir dönem ofis olarak kullandığı aynı zamanda El Morro- Fuerza ve San Carlos Kaleleri’ne ev sahipliği yapan Casablanca Bölgesini ziyaret edeceğiz. Casablanca bölgesi ziyaretimizden sonra Küba’nın olmazsa olmazı olan sırasıyla Cathedral-Armas-Sanfransisco ve Vieja Meydanlarını yürüyerek adımlayacağız. Tur bitiminde serbest zaman. Otele transfer. Akşam yemeği için yerel restorana transfer. Geceleme otelimizde.
 
5. Gün HAVANA – CIENFUEGOS - TRINIDAD

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidad’a hareket. Yol üzerinde Havana’ya yaklaşık 3 saat mesafedeki Cienfuegos şehrini de panoramik olarak geziyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, JoseMarti Parkı, PradoPromenade ve Malecon Bulvarını göreceğiz. Öğle yemeğimizi serbest olarak Cienfuegosta yerel restoranda alıyoruz. Şehir turumuzun ardından 1 saat mesafedeki Trinidad'da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trinidad’daki otelimizde.
** Trinidad otelimiz her şey dâhil konseptindedir.
 
6. Gün TRINIDAD – SANTA CLARA - VARADERO

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktan sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz öğle yemeğimizi serbest olarak yol üzerinde yerel bir restoranda alarak, özel otobüsümüz ile Varadero’ya devam ediyoruz. Yol üzerinde Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara’yı geziyoruz. Gezi esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Varadero’daki otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ** Varadero otelimiz her şey dâhil konseptindedir.
 
7. Gün VARADERO

Sabah kahvaltısının ardından günün geri kalanında eşsiz kumsalın tadını çıkarmak için serbest gün. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Crusero Del Sol turuna katılabilirler (125 Euro). Bu turumuzda öncelikle Marina Gaviota’dan bineceğimiz Katamaran ile hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz. Burada şnorkelle dalış fırsatımız olacak. Ardından Rancho Cangrejo’yu ziyaret edecek, yunuslarla yakınlaşacağız. Cayo Blanco’da alacağımız deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz, karides, balık vb.) öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest zamanımız olacak. Turumuz esnasında yiyecek ve içecekler (alkollü alkolsüz kokteyller ve soft içecekler sınırsızdır) ücretsizdir. ** Varadero otelimiz her şey dâhil konseptindedir.
 
8. Gün VARADERO – HAVANA – İSTANBUL

Sabah erken saatte otelden hareket. (Kahvaltı otobüste lunchbox olarak alınacaktır.) Havana’ya
transfer ve Jose Marti Havaalanı’na transfer. Havana’dan 09.25’deTürk Havayollarının TK183 tarifeli
seferi ile İstanbul’a hareket. İstanbul yerel saati ile sabah 10.05’de İstanbul’a varış. İstanbul’da bizleri
bekleyen aracımıza yerleşip Ankara’ya hareket. Ankara’ya varış ve bir başka Ankatur
organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
 
 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 •  İstanbul - Havana – İstanbul Arası Türk Havayolları ile Ekonomi Sınıf Gidiş-Dönüş Uçak Bileti,
 •  Panoramik Havana – Trinidad Şehir Turları,
 •  Ankara- İSTANBUL- Ankara arası otobüs ile ulaşım
 •  Havana’da 4 gece oda kahvaltı Casa konaklama, Varadero’da 2 gece Herşey dâhil,Trinidad’da
 •  1 gece Her şey Dahil olarak toplam 7 gece konaklama,
 •  Öğle yemekli Pinar del Rio – Vinales Turu,
 •  Akşam yemekli Parisien Show,
 •  Öğle yemekli Benzersiz Havana Turu,
 •  Dönüş transferinde araçta lunchbox,
 •  Türkçe Rehberlik Hizmeti,
 •  Cienfuegos ve Santa Clara Şehir Turları,
 •  Küba vizesi,
 •  Havalimanı vergisi.
 •  Seyahat sağlık ve güvence paketi - (65 yaş ve üzeri misafirler için sür prim uygulamasından
 • dolayı ekstra 30 € )

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu 50 TL
 • Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar

Tur Kalkış Yerleri : ANKARA

7/24 Online Destek İçin Tıklayınız