Yükleniyor

BÜYÜK İTALYA TURU

Tur Programı

1.Gün :

06:30’da İstanbul’a varış ve Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları seferi ile saat 09.00’da Roma’ya uçuş. Yerel saat ile 10.50’da varış. Roma’ya varışımızı takiben panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Aksam yemeği ve Geceleme otelimizde

 

2.Gün: ROMA 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı, Dünya’nın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan Castel Romano Outlet’e varışımızın ardından serbest zaman. Tur sonrası otelimize veya tercihen kent merkezine transfer. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

 

3.Gün: ROMA- NAPOLI 

Sabah kahvaltısının ardından Napoli’ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turu için hareket. Şehir turumuzda Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’dan esilenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pompei Antik Kenti ve Amalfi turuna katılma imkanı. Pompei şehri M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. Yüz yıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

 

4.Gün: NAPOLİ-FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Siena ve San Gimignano turuna katılma imkanı. Şehir turumuzda UNESCO dünya kültür mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecek yerler arasındadır.  Siena’nın görülmesinin ardından Floransa’ya hareket. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

 

5.Gün: FLORANSA – MİLANO

Sabah kahvaltısının ardından Milano’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Pisa, PortofinoGenova turuna katılabilirler. Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra şarkılara konu olan dünyaca ünlü Portofino kasabasına tekne ile gidilecektir. Milli park içinde yeralan bu küçük beldeye doyamayacaksınız. Tur sonrasında otele transfer. Akşam yemeği ve Geceleme otelinizde.

 

6.Gün: MİLANO – VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Milano Şehir turu ve arkasından Venedik’e hareket. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Verona-Garda Gölü turuna katılma imkanı. Turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo&Julietin evi, Verona Arena’sı, değişik mimarisiye Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali görülecek yerler arasındadır. Verona turumuzun ardından Kuzey İtalya’nın en güzel göllerinden birisi olan Garda Gölü’nü ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası Venedik’e hareket. Akşam yemeği ve Geceleme Trevizo otelimizde.

 

7.Gün: VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından panoramik Venedik şehir turu. Turumuzda tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya’nın en büyük 2. Kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Venedik`in sembolü olan Gondol turu. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve Geceleme Trevizo otelimizde.

 

8.Gün: VENEDİK – İSTANBUL      -İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından uçak saatine bağlı olarak Venedik Havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 1224 sayılı tarifeli seferi ile saat 14.15’te İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 17.55’te İstanbul'a varış ve İstanbul havalimanında bizleri bekleyen özel tur otobüsümüz ile okulumuzun önüne geri dönüş transferi. Okulumuzun önünde turumuzu planlanan saatte sonlandırıyoruz.

 

Önemli Bilgiler

ANKATUR OLARAK YURTDIŞI OKUL TURLARIMIZ HAKKINDA BİLGİLENDİRMELER:

Yurtdışı okul turlarımızda; fiyatlar katılıma, gidilecek otelin yıldızına, alınacak yemekler ve öğün sayısına, tur araçlarının büyüklüklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Yurtdışı okul turlarımızda; araç şoförü, araç görevlisi, acente görevlisi, tur rehberi ve diğer yardımcı görevliler tamamen okulunuza özel olmaktadır.

Yurtdışı okul turlarımızda; program içerisinde turdan önce görüşülmek kaydıyla istenilen değişiklikleri gerçekleştirebilmenize imkan tanıyoruz.

Yurtdışı okul turlarımızda; fiyata dahil olacak ve dahil olmayacak hizmetleri okulunuza belirleme imkanı veriyoruz.

Bu ve bunun gibi daha pek çok avantaj için ANKATUR’un okul turlarını tercih edin keyifli, huzurlu ve güvenilir seyahatin tadını çıkartın.

2007 yılından bu yana Ankara ve Gaziantep illeri başta olmak üzere Türkiye’nin tüm şehirlerindeki 1.400’ü
aşkın okul referansımızla siz değerli öğrenci ve öğretmenlerimize hizmet vermekten onur duyuyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava yolları ile uçak bileti
 • Havaalanı Transferleri
 • Havaalanı ve Şehir Vergileri
 • Havaalanı - Otel - Havaalanı Transferleri
 • Tüm Şehirler Arası Transferler
 • Tüm Park ve Check Point hizmetleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Floransa ve Pompei de Lokal Rehberlik Hizmeti
 • Pompei Giriş
 • Gondol Ücreti
 • Vaporetto Ücreti
 • Portofino Tekne Ücreti
 • Amalfi Araç Ücreti
 • 7 gece 8 gün 4* oteller de oda kahvaltı ve akşam yemeği şeklinde konaklama
 • Otel Şehir Vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar 
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Vize Bedeli  (130 Euro)

Tur Kalkış Yerleri : ANKARA

7/24 Online Destek İçin Tıklayınız