Yükleniyor

TRAKYA TURU

Tur Programı

 

Sıhhıye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünden saat 21.30’da Edirneye Hareket

1.GÜN:Gerekli molaları vererek Edirne’ye varışımızla 08.00’da yapacağımız kahvaltımızın ardından ardından Mimar Sinan‘ın “ustalık eserimdir” dediği Selimiye camiini, Üç Şerefeli ve Eski Camileri gezdikten sonra ticaret hayatının merkezi Saraçlar caddesinde serbest zamanımız olacak. Tabyalar, Balkan Savaş Müzesi, Saray içi, Fatih ve Saray Köprüleri, tarihi Kırkpınar yağlı güreş alanı, Babüssade ve kasırların gezilmesi. 16yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği II. Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesi, Lozan anlaşması ile vatanımıza katılan Karaağaç köyünde Lozan Anıtı, tarihi Tren İstasyon’u ve Tarihi Meriç Köprüsü gezileri sonrasında Meriç Nehri kıyısında çay molası ve gün batımın izlenmesi otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN:Otelde alacağımız kahvaltı ardından Kırklareli Pınarhisarilçesine hareket, Pınarhisar Kalesi’nin muhteşem manzarasında fotoğraf molası ardından, Demirköy’e hareket. Altlı üstlü iki mağaranın birbirine bağlı olduğu içinden nehir geçen ve görünce büyüleneceğiniz Düpnisa Mağarası’nın gezilmesi,yüresel ürünler alışverişi ve çay molası. Trakya´nın doğa ile iç içe sahil kasabası İğneada‘ya hareket. İğneada’da Erikli ve Mert göllerini içerisinde barındıran, Avrupa’daki ender sulak alanlardan olan Longoz(subatan ormanı) gezisi sonrasında, İğneada sahilde yürümek ve Limanköy manzarasında fotoğraf çekmek için serbest zaman. Vize’ye bağlı Kıyıköy’e varış. Muhteşem manzara eşliğinde Sahil şeridinde yürüyüşte, Cenevizlilerden kalma kale ve eski evlerin görülmesi ardından otelimize hareket. Akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN:Sabah kahvaltısının ardındanKırklareli Lüleburgaz’a hareket. Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi ve Zindan Baba Türbesi gezileri…Tekirdağ`a hareket. Rakoçi`nin Müze Evi, Namık Kemal Evi ve Anıtı ile Rüstem Paşa Külliyesi`nin gezilmesi ve Meşhur Tekirdağ köftesinin tadına bakabilmek için merkezde serbest zaman… Ankara’ ya hareket. Dönüş yolculuğunda Büyük Çekmece ve Küçük Çekmece gölleri ile İstanbul Boğazı’nın panoramik görülmesi, gerekli molalarla Ankara’ ya varış ve gezimizin sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Özel tur araçları ile ulaşım
 • 2 gece Yarım Pansiyon konaklama
 • 3 Sabah kahvaltısı(Birincisi restoranda)
 • 2 Akşam yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
 • Seyahat Güvence Poliçesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 

Tur Kalkış Yerleri : Sıhhıye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünden saat 21.30’da Edirneye Hareket

7/24 Online Destek İçin Tıklayınız