Yükleniyor

İZMİRİN KÖYLERİ TURU

950.00 TL Satın Al

Tur Programı

1.GÜN HAREKET – NAZAR KÖYÜ – BADEMLER KÖYÜ – BARBAROS KÖYÜ – ILDIR – ÇEŞME – ALAÇATI – GERMİYAN KÖYÜ

Gece  saat 23.00’da Sıhhıye Atatürk Lisesi önünden  hareketle yolculuğumuz başlıyor. Rehberimiz bizi gideceğimiz destinasyon hakkında bilgilendiriyor. Verilen molalar ve araç içi ikramlarla birlikte 9 saatlik keyifli bir yolculuk sonrasında İzmir’e varış. Sabah kahvaltımızı almak için Nazarköy’de bulunan restaurantımıza geçiyoruz. Serpme köy kahvaltısı sonrasında Urla'ya hareket ediyoruz. Rehberimiz eşliğinde Urla sokaklarında kısa bir gezi sonrasında Susuz Yaz filminin çekildiği, Ülkemizin en temiz köyü ayrıca ilk ve tek tiyatrosu olan Bademler Köyünü gezeceğiz. Ardından Korkuluk Festivalini gerçekleştiren Barbaros Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Gezimiz esnasında köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergilenen köylülerin yaptıkları bu korkuluklar göreceğiz. Sonrasında Şirin sahil köyü Ildır Köyü’ne hareket ediyoruz. Köye ismini veren Erythrai Antik Kentini gezdikten sonra öğle yemeğimizi almak üzere Çeşme’ye hareket ediyoruz. Yemek sonrası panaromik olarak Çeşme Kalesini fotoğraflıyor ve Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı evlerini, Arnavut kaldırımlı taş sokaklarını ve Çark Plajındaki yelkenlilerin rüzgârla dansını izledikten sonra, temiz katkısız gıda, yavaş şehir sloganları bilinen Germiyan Köyü’nü gezeceğiz. Sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu göreceksiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (RICHMOND EPHESUS KUŞADASI OTEL)

 

2.GÜN ÇETİN MAKET KÖY – ŞİRİNCE –MATEMATİK KÖYÜ – SEFERİHİSAR – SIĞACIK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Çetin çiftinin büyük uğraşlarla kurduğu Maket Köyü gezeceğiz. Gezimizin ardından Şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye hareket ediyoruz. Şirince'de alışveriş molası ve dar sokaklarında gezerken bol bol fotoğraflar çekeceğiz. Ardından İmece usulü kurulması ile Dünya’da bir ilk olan Nesin Matematik Köyü’nü geziyoruz. Ardından Serbest zaman ve öğle yemeği için Kuşadası’na hareket ediyoruz. Ardından deniz kokulu sahil kasabası Seferihisar Sığacık’ta serbest zaman. Ardından  akşam yemeği ve konaklama  için otelimize hareket ediyoruz. (RICHMOND EPHESUS KUŞADASI OTEL)

 

3.GÜN  TİRE – BİRGİ – ÖDEMİŞ – ÇAKIRAĞA KONAĞI – LUBBEY KÖYÜ – DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tire’ye doğru yola çıkıyoruz. Rehberimizin bilgilendirmesi ile eski çarşılarını gezdikten ve ünlü köftesinin tattıktan sonra Dünya Kültür Mirası" listesine giren Ödemiş Birgi Köyü’ndeki Çakırağa Konağını, İmam-ı Birgivi Medresesini ve Sultan Şah Türbesini gezip görüyoruz. Ardından da zamana yenilmiş Hayalet Köy ve Türkmen Yörük Köyü olarak bilinen Lübbey Köyü’ne uğruyor fotoğraf molası sonrasında Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalarla Ankara’ya varıyoruz. Bir Başka ANKATUR organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Tur otobüsleriyle ulaşım
 • 1. Gün  Nazarköy’de serpme köy kahvaltısı
 • Araç içi ikramlar ( sıcak , soğuk içecekler , kek  ikramları )
 • 2  Gece Otelde yarım pansiyon konaklama ((RICHMOND EPHESUS KUŞADASI OTEL)
 • 2 Gün açık büfe veya set menü akşam yemeği  otelde
 • 3 Gün Profesyonel rehberlik hizmeti
 • 1618 sayılı yasaya uygun seyahat poliçesi
 • ANKA TUR Refakati

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Kişisel Harcamalar
 •  Öğle Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
 •  Müze Giriş Ücretleri

Tur Kalkış Tarihi
Başlangıç Bitiş Fiyat
22 Ekim 2021 25 Ekim 2021 950.00 ₺
29 Ekim 2021 01 Kasım 2021 950.00 ₺

Tur Kalkış Yerleri : Gece  saat 23.00’da Sıhhıye Atatürk Lisesi önünden hareket

7/24 Online Destek İçin Tıklayınız