Yükleniyor

İSTANBUL TURU 2 GECE 3 GÜN

Tur Programı

1-GÜN: Gece 23.30’da Sıhhıye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden hareketle yolculuğumuz başlıyor. Verilen molalarla birlikte 06.00’da İstanbul’a varış. İstanbul’a vardığımızda öncelikle Maltepe’ye geçiyoruz. Bu bölgede serpme sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltının ardından Eyüp bölgesine geçiyoruz. Eyüp Sultan Camii ve muhteşem manzara ile Pierre Loti’ningezilip görülmesi. Ardından Sultanahmet Bölgesinde (tarihi yarım adada) yer alan Ayasofya Müzesi, Dikilitaş, Alman Çeşmesi, Yerebatan Sarnıcı gezileri ve öğle yemeği molası sonrası  Eminönü’ne geçiş yapıyoruz. 16.30 - 18.00 saatleri arası bize özel teknemizde müzik eşliğinde tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tekne Turu bitimiyle otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama 4* otelde olacaktır.  (DREAM HİLL OTEL v.b.)

 

2.GÜN:Açık büfe Sabah kahvaltımızı alıp otelimizden ayrılıyoruz sonrası Otağıtepe’de bulunan TEMA Vehbi Koç Parkından Yedi tepe üzerine kurulmuş İstanbul’un muhteşem manzarasını seyrediyoruz ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Avrupa Yakasına geçerek Ortaköy’e varış. Ortaköy bölgesi ve Ortaköy Camii hakkında rehberimizin bilgilendirmeleri ardından Bebek ve Nişantaşı bölgelerinde serbest zaman. Sonrasında Taksim’e geçiyoruz. İstiklal Caddesi yürüyüşümüze başlıyoruz. Sonrasında yürüyüşümüz boyunca Çiçek Pasajı, Nevizade, Fransız Sokağı  (Cezayir Sokağı), Asmalı Mescit, Tünel Meydanı, Galip Dede Yokuşunu gördükten sonra gezimizi Galata Kulesi ile bitiriyoruz ve otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelde ( DreamHill Otel)

 

3.GÜN:Açık büfe Sabah kahvaltımızı alıp çıkış yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Deniz hatları ile Marmara Deniz’inin simgesi olan ADALARA geçiyoruz. Sürgün yeri olarak tarihe geçmiş olan Prens Adalarını ( Burgaz, Heybeli, Kınalı, Büyük ve Sedef ) görüyoruz. Heybeliada da vereceğimiz molanın ardından Büyükada’ya geçiyoruz. Akşam üzeri Ankara’ya dönmek üzere yola çıkıyoruz. İkramlar ve molalar eşliğinde 00:00’de Ankara’ya varıyor ve Bir başka ANKATUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks araçlarımız ile ulaşım
  • Ulaşım esnasında araç (sıcak-soğuk içecek, kek) ikramlarımız
  • 3 Sabah Kahvaltısı ( 1. Gün serpme kahvaltı, 2. Ve 3. Gün otelde açık büfe)
  • 2 Akşam Yemeği (Otelde açık büfe)
  • Boğaz ‘ da 1,5Saatlik Tekne Turu
  • 1618 Sayılı Yasaya Uygun Seyahat Poliçesi
  • 2 GECE 5 YILDIZLI QUA OTELDE KONAKLAMA
  • ANKA Tur Refakati ve Rehberlik Hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Müze ve Ören Yerleri girişleri öğrenci ve öğretim görevlilerine ücretsizdir.

Tur Kalkış Yerleri : Gece 23.30’da Sıhhıye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden

7/24 Online
Destek İçin Tıklayınız