Yükleniyor

BURSA CUMALIKIZIK GÖLYAZI TURU

175.00 TL Satın Al

Tur Programı

Tarihi Roma ve Osmanlı dönemine kadar uzanan Bursa'nın her biri ayrı cennet köşelerini sizlere sergiliyoruz.Hafta sonu tatilini kendinizi ve sevdiklerinizi Gölyazı’da kahvaltı keyfi eşliğinde ve Bursa’nın doğal, tarihi atmosferinde ödüllendirebilirsiniz.

 

Gölyazı, Uluabat Gölü, Yel Değirmeni, Aziz Panteleimon Kilisesi, Ağlayan Çınar, Bursa, Ulucami, Kozahan, Tophane, Saat Kulesi, Cumalıkızık, Sanat Evi, Cin Aralığı, Ankara

Belirtilen noktalardan buluşmamızın ardından araç içi ikramlarla Bursa’ya hareket ediyoruz. Kültür mozaiği Bursa’nın zamana meydan okuyan muhteşem tarihi ve mimarisini, mevsimin tüm doğal güzelliklerini görebileceğiniz bir hafta sonu tatili sizleri bekliyor. Gezimize ilk varış durağımız Apollon Gölünün kenarını kurulmuş ufak bir balıkçı kasabası olan Gölyazı Köyü’nü ziyaret ederek başlıyoruz. ardından bölgenin önemli kültürel miraslarından olan ve bölgeye gelen turistlerin uğrak noktalarından Köy meydanında yer alan Ağlayan Çınarı görüp rehberimizden hikayesini dinledikten sonra Anadolu Rum Ortodoks kiliselerinin önemli ve özgün örneklerinden biri olan Aziz Panteleimon Kilisesi görüyoruz. Kilise ziyaretimizin ardından Kilisenin yanında yer alan Gölyazı Kültür Evi ve Göl Yazı evlerini geziyoruz. Buradaki gezimizin sonrasında siz değerli misafirlerimize hem alışveriş hem de kısa bir dinlenme için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz Uluabat Gölünde sandal turu yapabilir (Ekstra) yada bölgede ki yöresel tatlardan ve hediyelik eşyalardan alışveriş imkanı bulabilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından Bursa’ya hareket ediyoruz. Bursa’da ilk durağımız Tophane oluyor. Bursa şehrinin tam merkezinde yer alan Tophane, şehri zirveden kuşbakışı olarak seyretmenizi sağlayacak bir konumdadır. Tophane’de başta Osmanlı İmp. kurucularından olan Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbelerini rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimizin sonrasında Bölgenin adı da isminden de anlaşılacağı gibi tepede bulunan, geçmişten günümüze simgesel olarak konumlandırılmış Top arabalarını ve Tarihi saat kulesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından sizlere hem kısa bir soluklanma molası hemde bölgede yörenin meşhur Kestane şekeri ve tatlılarını alabilmeniz serbest zaman veriyoruz. Alışveriş molamızın ardından bir sonraki durağımız Evliya Çelebi’nin ifadesiyle ''Bursa’nın Ayasofyası'' Ulu Camii oluyor. Ulu Cami gezimizin ardından Kozahan’da (İpekçiler Çarşısı) kısa bir mola verip öğle yemeğimizi almaya gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Cumalıkızık Köyü ziyaretine başlıyoruz. Cumalıkızık, adını bir zamanların efsane dizisi ‘’Kınalı Kar’’ ile duyursa da çokça kalabalık bir şehrin dibinde köy olarak kalmayı başarabilmiş ufak bir Osmanlı Köyüdür. Günümüzde ise dokusu, kokusu, huzuru bozulmamış bir nefes alma alanıdır. Cumalıkızık köyünü resmen Bursa’nın arka bahçesi diye tanımlayabilirsiniz. Bu köyde rehberimizin gerekli bilgilendirmeleri ve anlatımlarının ardından, Sanat Evi ve Cin Aralığını ziyaret ediyoruz. Buradaki kısa ziyaretimiz sonrasında sizlere bu ekolojik doğal köy ortamında sevdiklerinize, evlerinize güzel yöresel ürünleri alabileceğiniz köy meydanında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Ankara’ya doğru hareket etmek için aracımızda toplanıp, yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Ankara’ya dönüşümüzün ardından, bir başka ANKATUR organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Araç Kahvaltı
Öğle Yemeği: Meşhur Bursa İskender, Salata, Tatlı, 1 İçecek  ve Sınırsız Çay (EKSTRA)

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks Tur Araçları İle Ulaşım
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • Araç İçi Sıcak, Soğuk İçecek İkramı
  • Araç Kahvaltı
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Tüm Şahsi Harcamalar
  • Öğle Yemeği
  • Yemeklerde Belirtilenler Haricinde Alınan İçecekler

Tur Kalkış Tarihi
Başlangıç Bitiş Fiyat
31 Ekim 2020 31 Ekim 2020 175.00 ₺
07 Kasım 2020 07 Kasım 2020 175.00 ₺
14 Kasım 2020 14 Kasım 2020 175.00 ₺
21 Kasım 2020 21 Kasım 2020 175.00 ₺
28 Kasım 2020 28 Kasım 2020 175.00 ₺

Tur Kalkış Yerleri : Sabah 07.00’de Sıhhıye Atatürk Lisesi 

7/24 Online
Destek İçin Tıklayınız