Yükleniyor

BAŞTAN BAŞA KARADENİZ TURU

2125.00 TL Satın Al

Tur Programı

BAŞTAN BAŞA KARADENİZ TURU

KARADENİZ,  BİR KERE GİDİLİR ÖMÜR BOYU ANLATILIR..

AKŞAM YEMEKLERİNDE MÜZİKLİ HORONLU EĞLENCELER…

BATUM’DA  GÜRCÜ GECESİ…

5 GECE KALİTELİ OTELLERDE KONAKLAMA

ANKARA- SAMSUN-ORDU

Cumartesi akşamı 23:00 da Ankara’dan hareket edeceğiz. .Araç içi ikramlarla yolumuza devam edip,  sabah saatlerinde Kırıkkale,Çorum, Samsun üzerinden Ordu Boztepe’ye ulaşacağız.

1.GÜN   BOZTEPE, GİRESUN KALESİ, AMAZON ADASI, KARACA MAĞARASI , GÜMÜŞHANE, ZİGANA , HAMSİKÖY

Muhteşem manzara eşliğinde serpme kahvaltımızı alıyoruz. Teleferikle Ordu’ya inmeden önce bol bol fotoğraf çekip, Boztepe’nin keyfini çıkartacağız. Kıyı boyunca ilerleyerek Giresun  kalesi ve Amazon(Giresun)  Adasını panoromik olarak görüyoruz. Amazon,  Karadeniz’in insan yaşamına uygun tek adasıdır. Harşit Vadisi üzerinden denizden 1500 metre yükselip Karaca Mağarasına ulaşıyoruz. Karaca Mağarası oluşum zenginliği bakımından dünyanın sayılı mağaralarından biridir.  Yöresel öğle yemeğinin ardından Zigana Dağları’nın eteğindeki Hamsiköy’de meşhur sütlaç ikramı. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde Zigana dağlarının serin havasını ve muhteşem manzarasını yaşayarak güzel bir akşam geçireceğiz. (MAÇKA İVME OTEL)   

2.GÜN MAÇKA, SÜMELA MANASTIRI, ÇAY FABRİKALARI, KİREMİTLİ KÖPRÜ, UZUNGÖL, RİZE, PAZAR KIZ KALESİ, AYDER

Sabah kahvaltısının ardından Hamsiköy Deresi’ni takip ederek  Maçka üzerinden Altındere Milli Parkı’na varış.Dere kenarında çay,kahve keyfi. Hava açıksa seyir terasına kadar minibüs transferi. Yol üzerinde çay fabrikasında çay ve çay üretimi  hakkında bilgi alma ve isteğe bağlı çay alışverişi.Uzungöl de serbest zaman ve öğle yemeği . Havanın açık olması durumunda isteyen misafirlerimizle Krastel ve Lustra Yaylaları’na çıkış.  (ekstra) Akşam yemeği ve konaklama Ayder yaylasında…(AYDER HUZUR KONAK)

3.GÜN AYDER, KALEGON, GELİNTÜLÜ,BATUM ( BOULVERADİ, ALİ NİNO HEYKELİ, AVRUPA MEYDANI, GÜRCÜ GECESİ, IŞIK GÖSTERİSİ )

Sabah kahvaltının ardından Ayder Yaylası’nda  Kalegon mevkinden Gelintülü Şelalesi görseli eşliğinde kısa yürüyüş ve serbest zaman. Fırtına deresinin doğduğu Yukarı Kavron yaylası turu (ekstra).Sırada  Batum gezimiz var. Sarp sınır kapısından Gürcistan’a  geçiyoruz. Sınır geçişi için nüfus cüzdanlarımızın yanımızda olması yeterlidir. Osmanlı izleri taşıyan Gonio kalesi ve Rus Yapılarını panaromik olarak görüyoruz. Mitolojiye konu olan Altınpost Heykeli, Avrupa meydanı, Boulveradi gezilerini yapıyoruz. Akşam yemeği için  restoranımıza geçiyoruz.(ekstra) Işık gösterileri sonrası geç saatlerde otelimize dönüyoruz.(AYDER HUZUR KONAK)

4.GÜN  ÇİNÇAVA KÖPRÜSÜ, SERENDERLER, ZİLKALE,PALOVİT ŞELALESİ, FIRTINA DERSİ,RAFTİNG, ZİPLİNE

Sabah kahvaltı sonrası Çinçava Köprüsü nde fotoğraf molası. Çinçava Köprüsü  mevsimi geldiğinde yaylaya çıkan köylülerin buluşması noktasıdır. Kayalar üzeride kurulmuş, stratejik önemi büyük Zilkale’nin gezilmesi… Manzara eşliğinde çay keyfi. Ardından Palovit Şelalesi’ne gidiyoruz. Palovit, Karadeniz’in  en yüksek debiye sahip şelalelerindendir. Cesareti olanlar serin şelale sularında serinleyebilirler.  Öğle yemeğinin ardından serbest zamanda rafting ve zipline yapma imkanı.Akşam yemeği ve Konaklama için otelimizde (TRABZON KAYABAŞI YAYLAKENT OTEL)

5.GÜN  AKÇAABAT, SÜRMENE, TRABZON, ATATÜRK KÖŞKÜ, AYASOFYA, TRABZON TAKI SANATI, RİZE BEZİ, ORDU, SAMSUN

Sabah kahvaltının ardından Rize de geleneksel el işçiliği ile dokunan Rize bezi tanıtımı, Sürmene’de Sürmene bıçakları tanıtımı ve alışverişi. Tarihi  Memişağa Konağı’nın panoramik olarak görülmesi.Trabzon da Ayasofya müzesi gezisi.  Atatürk’ün Trabzon ziyaretlerinde konakladığı Atatürk Köşk’ü gezisi. Trabzon halkı müzeye dönüştürülen köşkü, Atamıza armağan armağan etmiştir.Deniz kıyısındaki restoranımızda Akçaabat Köfte menüsü ile öğle yemeğimizi alıyoruz.Ordu’da Fındık alışverişi sonrası Fatsa’ya hareket. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.(FATSA YALÇIN OTEL)

6.GÜN SAMSUN, BANDIRMA VAPURU, İLK ADIM ANITI, AMASYA , KAYA MEZARLARI, FERHAT İLE ŞİRİN , MİNİ AMASYA MÜZESİ,  ÇORUM,ANKARA

Sabah kahvaltımızın ardından Samsun’a doğru yola çıkıyoruz.İlk olarak   İlk Adım Anıtı ve  Atamızın Samsun’a çıktığı  Bandırma Vapuru’nu geziyoruz.Gezilerimiz sonrası Şehzadeler şehri Amasya ‘da Kaya Mezarları, Kıyı Boyu yalıları, Beyazıt Kulliyesi, Mini Amasya Müzesi ‘nin gezilip görülmesi ardından Ankara’ya hareket. Çorum’da leblebi alışverişi sonrası Ankara’ya varış..

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Tur boyunca araç içi sıcak-soğuk ikramlar
 • Yüksek model araçlarla ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • İlk Gün Boztepe’ de serpme kahvaltı
 • Karadeniz’in dokusunu hissedeceğimiz özenle seçtiğimiz otellerde 5 gece konaklama.Belirtilen otellerimiz sabit konakladığımız otellerdir. Olağan dışı durumlar dışında otellerimiz ( yolların kapalı olması, sel vs.. ) değişmeyecektir.
 • Akşam yemeklerinde müzikli, horonlu eğlenceler dahil
 • Otellerde akşam yemeği sonrası çay ikramı
 • Ayder Milli Park giriş ücreti
 • Seyahat sigortası
 • Anka Tur güvencesi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • İsteğe bağlı Lustra ve Karastel yaylaları transferi
 • Batum’ da akşam yemeği
 • Yurtdışı çıkış harcı ( 50TL)
 • Kişisel Harcamalar

 

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER:  
Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, fotoğraf makinesi, mayo, havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler.

* Gürcistan girişinde üzerinde T.C. kimlik numarası olan nüfus hüviyet cüzdanı gerektiğinden, seyahate çıkarken yanınıza kimliklerinizi almayı unutmayınız! Farklı kimlik kartları (ehliyet vs.) İle geçiş yapılmamaktadır! 

* Batum'a geçişlerde yeni T.C. Kimlik Kartı (Çipli) zorunluğu vardır.

* Sarp sınır kapısı geçiş kural ve prosedürleri değişkenlik gösterebilir. Acenta görevlilerimiz gerekli durumlarda bilgilendirme yapacaklardır.

* 18 yaşından küçük katılımcıların Gürcistana geçişlerinde anne veya babasından birinin bile yanında olmaması durumunda noter onaylı muvaffakatname belgesi gerekmektedir.

* Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız var ise Gürcistan geçişi sırasında yanınıza raporunuzu almayı unutmayın.

* Tur Rehberi; hava ve yol koşulları vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir. 

* Sümela Manastırı'nda bulunan mevcut restorasyon çalışmalarının bitmemesi halinde ziyaret mümkün olmayacağından, tur rehberi programda değişiklik yapabilir.Sümela Manastırı restorasyon çalışması devam ettiği için , basına yansıtıldığı gibi açılan bölümün yetersizliğinden dolayı 01 Haziran 2019 itibariyle programlarımızdan çıkarılmıştır.

* Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Tur Kalkış Tarihi
Başlangıç Bitiş Fiyat
31 Temmuz 2021 06 Ağustos 2021 2,125.00 ₺
07 Ağustos 2021 13 Ağustos 2021 2,125.00 ₺
14 Ağustos 2021 20 Ağustos 2021 2,125.00 ₺
21 Ağustos 2021 27 Ağustos 2021 2,125.00 ₺
28 Ağustos 2021 03 Eylül 2021 2,125.00 ₺
04 Eylül 2021 10 Eylül 2021 2,125.00 ₺
11 Eylül 2021 17 Eylül 2021 2,125.00 ₺

Tur Kalkış Yerleri : Sıhhıye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünden hareket

7/24 Online
Destek İçin Tıklayınız