Yükleniyor

AMASYA TURU

150.00 TL Satın Al

Tur Programı

Şehzadeler Şehri Amasya'yı Keşfetmeye Ne Dersiniz? Amasya'nın Tarihi Müzelerinden, Konaklarına, Ferhat'ın Şirin İçin Deldiği Dağdan, Kral Kaya Mezarlarına Kadar Bir Çok Noktayı Gezmeye Gidiyoruz. Amasya Sizi Bekliyor!

 

Amasya, Ferhat ile Şirin, Amasya Arkeoloji Etnografya Müzesi, Mumya Müzesi, Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı, Yeşil Irmak, Kral Kaya Mezarları, Amasya Çarşısı

Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen araç kalkış noktalarımızda buluşmamızın ardından araç içi kahvaltı paketi ve sıcak soğuk ikramlar eşliğinde istikametimizi Kırıkkale, Çorum üzerinden Amasya'ya doğru çeviriyoruz. Yaklaşık olarak 4 saatlik yolculluğun ardından Şehzadeler Şehri Amasya gezimize başlamak üzere ilk durağımız olan Ferhat'ın Şirin uğruna dağları deldiği, Ferhat su kanalına ulaşıyoruz. Ferhat ile Şirin'i Rehberimizin anlatımlarından dinleyip, fotoğraflama için serbest zaman alıyoruz. Serbast zaman da dileyen misafirlerimiz Ferhat ile Şirin bölgesindeki çay bahçesinde, çay ve kahve içip manzarayı seyredebilirler. Ardından Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Etnografya ve Mumya Müzesi gezimize başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müzeler hakkında ayrıntılı bilgileri rehberimiz anlatımlarından dinleyip, öğlen yemeğimizi almak için Yeşil Irmak kenarında kurulan Restaurant'a geçiyoruz. Amasya'nın yöresel lezzetlerini burada tadıyoruz.

Açık büfe olarak almış olduğumuz öğlen yemeğimizin ardından Amasya'nın Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gibi tarihi güzelliklerini ziyaret etmeye başlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Yeşil Irmak üzerinde keyifli bir tekne turu gerçekleştirip, Amasya'yı Irmak üzerinden de görme zevkini tadıyoruz. Kral Kaya Mezarlarını panoromik olarak görerek fotoğrağlayıp, Amasya çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Belirtilen serbest zamanın sonrasında Ankara'ya dönüş için Rehberimizin vermiş olduğu saatte aracımızda toplanıp dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz molaların ardından akşam saatlerinde Ankara'ya varıyor ve siz değerli misafirlerimize teşekkür edip, vedalaşıyoruz. 

Ekstra Turlar: Yeşil Irmak Tekne Turu (Ekstra)
Sabah Kahvaltısı: Araç İçi Kahvaltı Paketi
Öğlen Yemeği: Restaurant'ta Yöresel Açık Büfe 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Lüks Tur Araçları İle Ulaşım
  • Araç İçi İkramlar
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • Araçta İçi Kahvaltı Paketi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Tüm Şahsi Harcamalar
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Ekstra Belirtilen Turlar
  • Öğlen Yemeği Restaurant'ta Yöresel Açık Büfe 
  • Yemeklerde Alınan İçecekler

Tur Kalkış Tarihi
Başlangıç Bitiş Fiyat
31 Ekim 2020 31 Ekim 2020 150.00 ₺
07 Kasım 2020 07 Kasım 2020 150.00 ₺
14 Kasım 2020 14 Kasım 2020 150.00 ₺
21 Kasım 2020 21 Kasım 2020 150.00 ₺
28 Kasım 2020 28 Kasım 2020 150.00 ₺

Tur Kalkış Yerleri :  Sabah 07.00’de Sıhhıye Atatürk Lisesi 

7/24 Online
Destek İçin Tıklayınız