ANKARA ÇIKIŞLI 4 GECE 5 GÜN GAP

Tur Programı

1.GÜN:GAZİANTEP
Siz değerli misafirlerimizle 22:00’da Sıhhiye Atatürk Lisesi Önünden Gaziantep’e hareket ediyoruz. Rehberimizin gideceğimiz destinasyon hakkında bilgilendirmeleri ve vereceğimiz molalar ile birlikte keyifli bir yolculuk sonrasında sabah saatlerinde Gaziantep’e varış. Gaziantep’e varışımızın ardından sabah kahvaltısı için restauranta geçiyoruz. Restaurantta alacağımız kahvaltının ardından gezilerimize başlıyoruz. İlk ziyaret noktamız Zeugma Mozaik Müzesine geçiyoruz. Zeugma mozaik müzesi 2011 yılında açılmış olan, 1700 metrekare büyüklüğü ile dünyanın en büyük mozaik müzesidir. Buradaki gezimizin ardından sırasıyla Gaziantep kalesi, Hamam Müzesi, Gümrük Han, Millet Han, Almacı Pazarı, Zincirli Bedesten, Sedefçiler Çarşılarını geziyoruz. (Gaziantep el sanatlarından bakırcılık, yemenicilik, sedef kakma işçiliği, gümüş işlemeciliği ve semercilik gibi alanlardaki ürünleri inceleyebilirsiniz.) Alışveriş ve gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için restauranta geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Ankatur’un Gaziantep’de bulunan şubesinden gelen Gaziantep Baklavası ikramlarını alıyoruz. ( fiyata dahil). Gaziantep Ankatur’a teşekkür ederiz J 600 yıllık bir kahvehane olan Tahmis Kahvesinde kahvelerimizi yudumluyoruz. Kısa dinlenmenin ardından Gaziantep Kurtuluş Savaş Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Müze gezimizi tamamladıktan sonra otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde (SAFİR OTEL)

Sabah Kahvaltısı: Kahvaltı ekstra.
Öğle Yemeği: EKSTRA (Rehber tavsiyesi Has Sofram Restaurant Kebap Menü : 45TL)
Akşam Yemeği: Otelde

2.GÜN : HALFETİ-BİRECİK-ADIYMAN-NEMRUT DAĞI
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Halfeti‘ye doğru hareket ediyoruz. Halfeti’de 1 saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü gördükten sonra Halfeti’den ayrılıyoruz. Yol üzerinde bulunan Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajı’nı seyir terasından izledikten sonra Birecik’e hareket ediyoruz. Birecik’de nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan kelaynak kuşlarını görüyor, kelaynak kuşlarının bulunduğu hayvanat bahçesini ziyaret ediyoruz. Şirin bir Güneydoğu İlçesi olan Birecik’de Tarihi Birecik Konaklarının içinde geçmişte yolculuğa çıkıyor, 5.000 yıllık tarihe sahip bir Birecik Konağında siz değerli misafirlerimize türk kahvesi ikram ediyoruz( fiyata dahil) Konağın şu anki sahiplerine; kahve ikramları ve misafirperverlikleri için teşekkür ederek konaktan ayrılıyoruz. Ardından öğle yemeği için restauranta geçiyoruz. Restaurantta alacağımız yemeğin ardından Birecik’de Fırat Nehri kenarında kısa bir yürüyüş yapıyor ardından Adıyaman‘a doğru yola çıkıyoruz. Adıyaman’da öncelikle Nemrut Dağı’na gidebilmek için minibüslere biniyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağı görülüp gün batımı için Nemrut Dağı’na çıkılıyor.
I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terası bağış sunağı, güneşin batışı sonrası otele doğru hareket ediyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde (WHİTE STAR OTEL)

Sabah Kahvaltısı: Otelde
Öğle Yemeği: EKSTRA (Rehber tavsiyesi Birecik Gülbaba Restaurant : Patlıcan Kebap Menü: 45TL)
Akşam Yemeği: Otelde

3.GÜN : DİYARBAKIR- MİDYAT-MARDİN
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Adıyaman’dan ayrılarak Güneydoğu’nun en eski ve köklü kenti Diyarbakır‘a hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğumuzun ardından Diyarbakır’a varış ve Diyarbakır’da öncelikle edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyor ardından sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan ve şu anda restorasyonu devam etmekte olan Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcunu gördükten sonra öğle yemeği için restauranta geçiyoruz. Restaurantta alacağımız yemeğin ardından Dicle Nehrine hareket ediyoruz. Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, hevsel bahçeleri görüyoruz. Mardin Kapıyı, Yeni Kapıyı panoramik olarak gördükten sonra Midyat’a hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğumuz ardından Midyat’a varış. Akşam yemeği ve konaklama için otele geçiyoruz. (YAY GRAND HOTEL )

Sabah Kahvaltısı: Otelde
Öğle Yemeği: EKSTRA (Rehber tavsiyesi Ciğerim Ocakbaşı: Ciğer Menü veya Kebab Menü: 35.00TL) Akşam Yemeği: Otelde

4.GÜN : MARDİN-MİDYAT 
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Mardin'den ayrılarak Batman üzerinden Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Zeynel Bey Türbesi, İmam Abdullah Türbesi, El Rızk Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi ( Panoramik ), Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri gördükten sonra Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat’da gezimize Sıla Dizisinin çekildiği ve birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi’ni geziyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından gümüş ve telkari satın alınabilecek çarşı gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için restauranta geçiyoruz. Restaurantta alacağımız yöresel yemeğimizin ardından Mardin’e hareket ediyor ve Mardin’de öncelikle 5.yüzyılda inşa edilen ve günümüzde Süryani Ortodoks Patriklerinin Evi olarak kullanılan ve Dayrul Zaferan Manastırı gezisinden sonra Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’da otele geçiş yapıyor ve ardından dileyen misafirlerimizle birlikte Şanlıurfa’ya özgü sıra gecesi programına geçiyoruz. Sıra gecesi programının ardından otele geçiyoruz. (DEDEMAN HOTEL)

Sabah Kahvaltısı: Otelde
Öğle Yemeği: EKSTRA Rehber Tavsiyesi Sembol Ocakbaşı Restaurant: Kebap Menü: 45.00 TL
Akşam Yemeği: EKSTRA Rehber Tavsiyesi Sevgi Ciğer : Ciğer Menü veya Kebap Menü: 35.00 TL
Sıra Gecesi: EKSTRA Rehber Tavsiyesi Sıra Gecesi Programı+ Akşam Yemeği (Kebap Menü) 75 TL

Not: 
Sıra Gecesine katılmayan misafirlerimiz için akşam yemeğini almak üzere restauranta geçiyoruz.
Sıra Gecesine katılmak isteyen misafirlerimiz akşam yemeklerini program esnasında alabilirler
Sıra Gecesinde : Eğlence programı + Akşam Yemeği (Lebeniye Çorbası+ Karışık Kebab+ Tatlı+ İçeçek+ Sınırsız çay ikram ediliyor.

5.GÜN : ŞANLIURFA-ANKARA

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında gezilerimize öncelikle Göbeklitepe’den başlıyoruz. Göbeklitepe; Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği açık hava tapınağı olarak biliniliyor. Burada gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği için restauranta geçiyoruz. Öğle yemeği ardından gezilerimize devam ediyor ve sırasıyla Halil Rahman Gölü, Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panaromik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Ankara’ya dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Verilen molalar ve araç içi ikramlarla birlikte programımızı Ankara’da başladığımız yerde sonlandırıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Araç içi ikramlar (sıcak,soğuk içecek, kek, meyve ikramları)
* 4 gece belirtilen otellerde konaklama
* Gaziantep’de tatlı ikramı
* Birecik’de türk kahvesi ikramı
* ANKA TUR Güvencesi
* 4 Sabah Kahvaltısı (2.3.4.5. günler otelde açık büfe)
* 3 Akşam yemeği (Otellerde)
* Halfeti tekne turu
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Nemrut çıkış minibüs hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğle Yemekleri
* 1. Gün kahvaltı, Şanlıurfa’da akşam yemeği
* Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Ören Yeri Girişleri
* Sıra Gecesi Programı

Tur Kalkış Yerleri : 22:00 SIHHIYE OFİS ÖNÜ-22:10 MİLLİ KÜTÜPHANE-22:25 TAURUS AVM