Yükleniyor

SİNOP & ERFELEK TURU

Tur Programı

Akşam saat 23:45’de Sıhhıye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünde buluşup  saat: 00:00'da hareketli gezimize rehberimizin kendisini tanıtması, yol güzergahı hakkında bilgi vermesi ile başlayıp acentemizin araç içi ikramlarıyla devam ediyoruz. Yol konaklama tesislerinde vereceğimiz molalar sonrası sabah saatlerinde Erfelek'e ulaşıyoruz.

1.GÜN : ANKARA-ERFERLEK-TATLICA/ŞAMI ŞELALELERİ-SİNOP
Erfelek’te güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kısa süreli alışveriş sonrası hareket edip Tatlıca/Şamı şelalelerine gidiyoruz. Yapraklı bitkilerin oluşturduğu kanyonda Gürleyik şelalesindenbaşlayarak 28 şelaleyi sulu bir ortamda yürüyerek geziyoruz. Su kaynağının dibinde vereceğimiz mola sonrası ayrı bir patikadan yürüyerek Gürleyik şelalesine geliyoruz. Çay-kahve molası sonrası rehberimizin anlatımı ile gezilerimizi tamamlayarak aracımıza binip Erfelek'e gidiyoruz. Öğle yemeği sonrası hareket edip Akliman ve ülkemizin tek fiyordu olma özelliğine sahip Hamsilos/Hamzaros fiyordunu geziyoruz. “Aldırma gönül aldırma”nın şairi Sabahattin Ali ve Zekeriya Sertel gibi şair/yazarların da yattığı, günümüzde müze olarak kullanılan Sinop eski ceza evini geziyoruz, ardından Şahin Tepesinde bir fotoğraf molası. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. (NORTH SAİLS OTEL )

2.GÜN: AYANCIK- TÜRKELİ- ABANA- ÇATALZEYTİN KASTAMONU-ANKARA
Kahvaltıdan sonra erken saatlerde otelden ayrılarak Ayancık'a hareket. Ayancık'ta kısa bir yürüyüş ardından Türkeli-Abana-Çatalzeytin üzerinden, Karadeniz'in orman manzarasıyla yapacağımız yolculuk sırasında fotoğraf molaları vererek Kurtuluş Savaşı'mızın kazanılmasında önemli görev üstlenmiş, İstiklal Madalyalı tek ilçemiz İnebolu'ya varış. İnebolu'da; Atatürk'ün Şapka Nutku'nu söylediği Türk Ocağı Binası'nın görülmesi ve öğle yemeği için serbest zaman. Geleneksel Türk ve yakın dönem Osmanlı mimarisinin en önemli örneklerinden İnebolu Evleri'nin panoramik seyri ve fotoğraflanması ardından Türkiye'nin en çok sarımsak üreten, Şapka Devrimi'nin başlatıldığı Kastamonu'daki ilk durağımız, Kurtuluş Savaşı'nın kadın kahramanlarından olan Şerife Bacı Anıtı. Ardından Kastamonu'nun en önemli sembol eserlerinden birisi olan Saat Kulesi'ni görüyoruz. Saat Kulesi önünde hatıra fotoğrafımızı çektikten sonra Nasrullah Külliyesi'ne gidiyoruz. Külliye; şadırvan, köprü ve medresesi ile şehrin önemli yapıtlarından. Külliye'den sonra gezimizin son durağı olan Liva Paşa Konağı'nı (Etnografya Müzesi) geziyoruz. Müze, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri. Müze gezimizden sonra akşam saatlerinde hareket ediyor, 22.30’da Ankara’da gezimizi sonlandırıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks Tur Otobüsleriyle Ulaşım
  • Araç içi ikramlar (çay, kahve, kek, tatlı, meyve)
  • 1 gece konaklama  (NORTH SAİLS OTEL)
  • 2 sabah kahvaltısı ( 1. Gün Erfelek’de, 2. Gün Otelde)
  • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • 1618 sayılı yasaya uygun seyahat sigortası ve ANKA TUR refakati

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Müze ve ören yeri girişleri
  • Öğle Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
  • Kişisel harcamalar

Tur Kalkış Yerleri : Akşam saat 23:45’de Sıhhıye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünde buluşup  saat: 00:00'da hareket

7/24 Online
Destek İçin Tıklayınız