ANKARA ÇIKIŞLI 1 GECE 2 GÜN ÇANAKKALE TURU

Tur Programı

1-GÜN:
Akşam saat21:30’da ofisimiz önünden ve sırayla belirlenen duraklardan hareketle seyahatimiz başlıyor. İkramlar ve molalar eşliğinde sabah erken saatlerde Çanakkale’ye varıyoruz.Önce feribot ile Eceabat’a geçiyoruz. Burada sabah kahvaltımızı aldıktan sonra rehberimiz ile birlikte GeliboluYarımadası’nı gezmeye başlıyoruz. Kilitbahir Kalesi ve Namazgah Tabyası, Rumeli MecidiyeTabyası ve Şehit Onbaşı Heykeli, Şahindere Sargıyeri Şehitliği (Gerçek Şehitlik), Çanakkale Şehitleri Abidesi, Yahya Çavuş Şehitliği,Morto Koyu Fransız Mezarlığı, Ertuğrul Tabyası, Alçıtepe Salim Mutlu Özel Savaş Müzesi gezisi ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Gezimizin ikinci bölümü; Kabatepe Müzesi, Anzac Koyu Tören Alanı ve Arıburnu,Kanlısırt Avustralya Anıtı ve Siperler, Bomba sırtı 57. AlayŞehitliği ve son olarak Conkbayırı gezilerek tamamlanıyor. Çanakkale’de yer alan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama : KUM OTEL (DENİZE SIFIR)

http://www.hotelkum.com/

2 -GÜN: 
Açık büfeSabah kahvaltımızı alıp check-out yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Gezimiz Fatih Sultan Mehmet’in yaptırmış olduğu Çimenlik Kalesi (Deniz Müzesi) ile başlıyor. Burada savaştan kalan objeleri görüyor, bir askerimizin canlandırdığı Cephede Bir gün tiyatrosu ve Nusrat Mayın Gemimizin mayınları döşeyişinin canlandırıldığı gösteriyi izliyoruz. Ardından dışarıda kale duvarına patlamadan saplanmış duran 450 kiloluk 35’lik top mermisini göreceğiz. Nusrat Mayın Gemisi ve savaşta batmış olan Alman Denizaltısının kalıntılarını gezdikten sonra Aynalı Çarşı’ya doğru yola çıkıyoruz. Aynalı Çarşı gezildikten sonra öğle yemeğimizi alarak Troya Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. 5000 yıllık tarihe sahip şehri, bizi bütün haşmetiyle karşılayan destana uygun yapılmış tahta atı görerek başlıyoruz. TroiaSurları ve Doğu Kapısı, Athena Tapınağı, Katmanlar,Rampalı kapı,Kutsal Alan –Odeon, Hamam, Güney Kapısıgezeceğimiz yerler arasında.Ardından Assos’a geçiyoruz ve Behramkale, Assos Antik Kenti Akropolüne çıkıyoruz. Zeus Altarını gördükten sonra, Athena Tapınağı basamaklarında dinlenip Midilli adası manzarasını izliyor ve gezilerimiz tamamlanıyor. Kısa bir fotoğraf molasının ardından Ankara’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İkramlar ve molalar eşliğinde Ankara’ya varıyor ve siz değerli misafirlerimizle bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Lüks tur otobüsü ile ulaşım.
* Ulaşım esnasında (sıcak-soğuk içecek ve kek) ikramlarımız
* 1 Gece Çanakkale’de Denize Sıfır Kum Otelde konaklama
* 2 sabah kahvaltısı (1.si Eceabat’da, 2.si otelde açık büfe)
* 1 akşam yemeği
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Çanakkale-Eceabat/ Gelibolu-Lapseki Vapur Geçiş Ücreti
* 1618 Sayılı Yasaya Uygun Seyahat Sigortası
* Profesyonel Rehberlik hizmetleri ve A sınıfı seyahat acentesi ANKA TUR refakat

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğle Yemekleri
*Kişisel Harcamalar
*Müze Giriş Ücretleri

Tur Kalkış Yerleri : SIHHIYE OFİS ÖNÜ-MİLLİ KÜTÜPHANE-AŞTİ KARŞISI-ANKAMAL AVM KARŞISI-ŞAŞMAZ KAVŞAĞI-OPTİMUM AVM KARŞISI