Yükleniyor

7 GECE 8 GÜN BÜYÜK ORTA AVRUPA TURU

Tur Programı

1.GÜN

İSTANBUL-DRESDEN

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarında saat 05:00’de buluşma. Türk   Havayolları’nın TK1721 sefer sayılı uçuş ile Berlin’e saat 07:50’de hareket ve saat 09:45’de varış. Panoramik Berlin  turu için alandan ayrılış. Panoramik şehir turu esnasında Batı Berlin'de, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten,  Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin  Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, görülecek yerler arasında. Doğu Berlin'de ise Unter    den Linden, Alexanderplatz, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır.  Turumuz sonrası serbest zaman. Ardından Dresden’e hareket güzergah üzerinde Potsdam’a uğruyoruz   (tur ücretine dahildir.) Berlin'in güneybatısındaki Havel nehri üzerinde Prusya krallarının eski rezidansı olarak bilinen   Potsdam Kenti UNESCO Dünya Mirası listesindedir. Panaromik şehir turu esnasında göreceğimiz yerler arasında   Potstdamer Platz çevresi ve Sanssouci Sarayı gezimizin ardından Dresden‘e hareket ediyoruz. Dresden’ varışımızı   takiben panoramik Dresden şehir turu. Bu turumuzda Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, II. Dünya Savaşı   sonrası küllerinden doğan ve barok mimarisi ile inşa edilmiş muhteşem şehir merkezini ziyaret ederek şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykelini görme fırsatı bulacağız. Serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde (Dresden)

2.GÜN

DRESDEN-PRAG

Sabah kahvaltısının ardından Prag’a hareket. Prag’a varışımızı takiben panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Küçük  Mahalle , Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası serbest zaman. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan  Vlatava Nehri Tekne turuna  katılabilirler. Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Alternatif Program Vlatava Nehri Tekne Turu 35 Euro

3.GÜN

PRAG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Karlovy Vary turuna katılabilirler. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak   şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de   kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini   gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası yerel bir restaurantta öğle  yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer   geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz.   Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çek Gecesi turuna   katılabilirler. Prag'ın yerel restoranlarınında Çekya’ya özgü müzik, folk danslar eşliğinde Çek mutfağının güzel tatları   ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz. Geceme otelimizde.

Alternatif Program Karlovy Vary Turu 55 Euro

Alternatif Program Çek Gecesi Turu 50 Euro

4.GÜN

PRAG-VİYANA

Sabah kahvaltısının ardından Prag’dan ayrılıyor ve Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah  üzerinde rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Cesky Krumlov turuna katılabilirler. Vltava nehrinin kıvrımları içeresinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi ortacağa geri götürecek. Turumuz sonrası Viyana’ya devam ediyoruz. Viyana varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Grinzing Meyhaneleri turuna katılabilirler. Bu turumuzda Viyana’nın eğlence merkezi olan Grinzig   Tepelerine gidilerek bölgenin en sevilen restoranlarından birinde kemanlar, akordeonlar, Viyana şarkıları eşliğinde   unutulmaz saatler geçireceksiniz. Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların   elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Grinzinger Heurige   şarapların ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Bu turumuz öncesinde şehrin en hakim tepesi   Kahlenbergi’yi ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 5.GÜN

 VİYANA-BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından Viyana’dan ayrılıp Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Bratislava turuna katılabilirler. Kişi başı 25.000 €’luk milli gelirle Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir  kıyıları , Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozart’ın 6 yaşında konser verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Budapeşte şehir turu. Şehir turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlence turuna katılabilirler. Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde unutulmaz bir gece geçireceğiz. Akşam yemeği esnasında ayrıca meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapma fırsatımız olacaktır. Otelimize dönerken Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız.Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

Alternatif Program Bratislava Turu 30 Euro

Alternatif Program Çigan Gecesi Turu 50 Euro

6.GÜN

BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Esztergom & Visegrad & Szentendre turuna katılabilirler. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası’nı geziyoruz.  Estergon sonrası Visegrad üzerinde Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz, Macaristan’ın tüm hediyelik   eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye yola çıkıyoruz.   Otele varışımızın ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra organize   edilecek Tuna nehri Tekne turuna katılabilirler. Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna   Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı. Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının   yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası  otele transfer. Geceleme otelimizde

Alternatif Program Esztergom & Visegrad & Szentendre Turu 55 Euro

Alternatif Program Tuna Nehri Turu 250 Euro

7.GÜN

BUDAPEŞTE-BELGRAD

Sabah erken saat’de alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz Belgrad’a hareket ediyoruz güzergah üzerinde Karlofça’ya uğruyoruz .(Sremski Karlovci- tur ücretine dahildir.) Varışımızda 1699 yılında Karlofça Anlaşması imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de ziyaret edeceğimiz gezimizin ardından, Voyvodina Eyaleti-nin başkenti Novi Sad-a hareket ediyoruz. Şehirde yürüyerek yapacağımız tur sırasında Petrovaradin Kalesi, özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Serbest zamanın ardından Belgrad’a yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden otele transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Akşam Yemekli Sırp Gecesi turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde

8.GÜN

BELGRAD-İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından panoramik Belgrad şehir turumuz için otelimizde ayrılıyoruz. Şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Uçağın saatine bağlı olarak rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1084 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:20’de İstanbul’a hareket.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Önemli Bilgiler

*Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

 * Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

* Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur

* Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır -kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

* Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

 * Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

* Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

* Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

* Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

*Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

*Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

*Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

*18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul – Berlin / Belgrad-İstanbul arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli                                                                                                              
Prag(2) -Viyanav(1) -  Budapeşte(2)  -  Dresden(1)  -  Belgrad (1) olmak üzere 7 gece 8 gün konaklama
Programda belirtilen sabah kahvaltıları 
Prag, Viyana, Budapeşte, Belgrad panoramik şehir turları
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Karlofca & Novi Sad, Postdam, Dresden Turları (turlar panoramik olarak, yemeksiz olarak yapılacaktır. Giriş ücretleri dahil değildir.)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti (120 Euro)
Özel Seyahat sağlık sigortası (15 Euro) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Euro`dur.)
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Tüm kişisel harcamalar, 
Rehber tarafından organize edilen  ekstra turlar
Öğle ve Akşam yemekleri,
Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
Kisi basi 5€ bahsis otobus söförü icin gezi sonunda toplanacaktir.

Tur Kalkış Yerleri :    

7/24 Online
Destek İçin Tıklayınız