Yükleniyor

5 GECE 6 GÜN ANKARA TURU

Tur Programı

1-GÜN:   Siz değerli misafirlerimizi lüks tur otobüsümüz ve profesyonel rehberimiz ile birlikte belirtilen noktadan alıyoruz. Öncelikle Ankara’nın tarih kokan sokaklarıyla ünlü Hamam önü bölgesine gidiyoruz burada alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında son yıllarda restorasyonu tamamlanmış olan Cumhuriyet tarihinin ilk evleri olarak bilinen Tarihi Hamam önü Evlerini gezip görüyoruz, bu bölgede İstiklal Marşımızı da yazan usta şair Mehmet Akif ERSOY’UN uzun yıllar yaşadığı Taceddin Dergahı nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında keyifle gezebileceğiniz ANKAMALL avm ye geçiyoruz. Avm içerisinde serbest zaman. Belirlenen saatte toplanma ve otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2 -GÜN: Sabah otelimizde bizler için hazırlanan açık büfe kahvaltımızı alarak rehberimizin bilgilendirmesi eşliğinde gezimize başlıyoruz. Turumuz Ulus’da yer alan 1. Ve 2. meclisimizin (Bağımsızlık Müzesi, Cumhuriyet Müzesi) ziyareti ile başlar. Sonrasında Anadolu Medeniyetleri Müzesi  Korede Savaşan Türkler Anıtı  ve Ankara Kalesi’nin gezilip görülmesi. Bunun dışında Ankara Kalesi'nin ana giriş kapısının karşısında, eskiden At Pazarı olarak bilinen mevkide yer alan Çengel Han adlı tarihi kervansarayda yer alan Rahmi Koç Müzesini ziyaret ediyoruz. Müzede, 1850'li yıllardan itibaren sanayide kullanılan araçlar, ilk daktilo, ilk televizyon gibi çeşitli elektronik araçlar; denizcilik, havacılık, karayolu taşımacılığı gibi alanların geçmişine ait objeler sergilenmektedir. Öğle yemeğimizi almak için restorana geçiyoruz. Yemeğin ardından; Galat Kralı Pylamenes tarafından, Roma imparatoru Augustus’un Ankara’ya gelişinin şerefine M.S. 10 tarihinde yaptırılan Augustus Tapınağı ile başlar. Bu tapınak duvarında Latin ve Yunanca dillerinde imparatorun başarıları anlatılmıştır. Hemen onun yanında 15. Yy. inşa edilmiş olan Hacı Bayram Camii ve türbesi yer alır. Hacı Bayram, Ankara ve tüm Türkiye için önemli bir İslam önderidir ve cami Ankaralılar için bugün de önemini korumaktadır. M,S, 362 yılında Roma imparatoru Julien’in Ankara’yı ziyareti anısına dikilen Julien Sütunu, M.S. 3 yy.da Roma imparatoru Caracalla tarafından sağlık tanrısı Asclepios adına yaptırılan ve dünyada en büyüklerden biri olan Roma Hamamı ziyaret edilecektir. Akşam programımızın bitimiyle otele hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3-GÜN: Sabah otelimizde kahvaltımızı alıyoruz. Bugünün ilk ve son durağı olan Atamızı ziyaret etmek için Anıtkabir’e gidiyoruz. Burada Aslanlı yol, Anıtkabir Müzesi ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrini görüyoruz. Anıtkabir gezimizi tamamladıktan sonra Keçiören bölgesinde yer alan Estergon Kalesine gidiyoruz Kale içerisinde rehberimiz sizlere kaleyi tanıtıyor kale içinde serbest zaman. Günün yorgunluğunu atmak ve dinlenebilmek için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4-GÜN: Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın sonrasında.yola çıkıyoruz. Bugün ilk durağımız Sakarya Meydan Savaşının dönüm noktalarından birinin cerayan ettiği, önemli karargahlardan birisi olan ve Ulu Önder Mustafa Kemâl Atatürk’ün “Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz.” Sözlerini sarf ettiği Alagöz Karargahını ve müzeyi rehberimizin bilgilendirmesi eşliğinde gezip görüyoruz.Alagöz Köyü ve karargahında yaklaşık 45 dakikalık gezimizin sonrasında Öğle yemeği için serbest zaman.Öğle yemeği sonrasında Temelli’den ayrılarak Polatlı’ya geçiyoruz. Rehberimizin bilgilendirmesiyle Polaylı Sakarya Şehitlik Anıtını ziyarete başlıyoruz.22 gün 22 gece süren Sakarya Meydan Savaşını anlatan anıtın üst noktasındaki müzeye, basamaklı yoldan yürüyeceğiz. Tepeye çıktığımızda hem müzeyi göreceğiz hem de çevreyi fotoğraflarken Sakarya Meydan Muharebesinin geçtiği yerler hakkında, çevre hakkında bilgi edineceğiz. Sakarya Savaşı Anıtı ve şehitlik ziyareti sonrasında Polatlı’dan ayrılıyoruz.Mustafa Kemâl Paşa’nın Gazi Tepe’de attan düşmesi sonucu kaburga kemiklerinin kırılmasına rağmen görevini ısrarla sürdürdüğü ve bu nedenle Türk’ün azim ve kararlılığının simgesi olmuş bir arazi kesimi olan Duatepe’ye geçiyoruz Dua tepede serbest zaman. Duatepeden sonraki durağımız : Gordion. Gordion Müzesini ve Dünyanın en ünlü anıt mezarlarından birisi olan Midas Tümülüsünü geziyoruz. Burası Frigya’nın en önemli 2 kralının isimlerinin ölümsüzleştiği yer. Friya devletinin kurucusu olan Kral Gordios ve efsanelere konu olan oğlu Kral Midas’ın kentini rehberimizin bilgilendirmesi gezip gördükten sonra otelimize dönüyoruz akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5-GÜN: Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrasında Beypazarı’na doğru hareket ediyoruz. Araç içerisinde ortalama 1 saat süren yolculuğumuz sonrasında Ankara'nın en önemli turizm merkezlerinden olan Beypazarı'na varıyoruz. İnözü Vadisi'nde kısa bir mola. Beypazarı'nın en yüksek noktalarında Hıdırlık Tepesi'ne çıkıp Beypazarı'nın manzarasını seyrediyoruz. Sonrasında Sulu han olarak da bilinen Nasuh Paşa Hanı’nı; Beypazarı’nın tarihi ile ilgili makale, kalıntı ve eserlerin sergilendiği Kent Tarihi Müzesi'ni; Türkiye'nin ilk uygulamalı kültür müzesi olan Yaşayan Müze'yi ve Beypazarı'nın tarihi sokağı Alâaddin Sokak gezilerimizi yapıyoruz. (İsteğe Bağlı olarak Yaşayan Köy Gezisi de programa eklenebilir)Öğlen yemeğimizi Beypazarı’nda bulunan restoranımızda yöresel menü olarak alıyor ve bu tarihi beldeni meşhur yemeklerinin tadına bakıyoruz.(ekstra) Yemek sonrasında Beypazarı Soda Fabrikasına gidiyoruz. Beypazarı Soda Fabrikası’nda sodanın tadına bakıyoruz. Yöresel ürünler pazarında Beypazarı Kurusu alışverişi ve Gümüşçüler Çarşı’nda gümüş alışverişi için serbest zaman veriyoruz ve akabinde araçlara geçip Ankara’ya hareket ediyoruz. Ayaş’ta verdiğimiz kısa molanın ardından otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6-GÜN: Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında öğle saatlerine kadar serbest zaman. 14.00 da toplanma sonrasında otelimizden chek out işlemlerimizi tamamlıyor araçlarımıza geçiyoruz ve dönüş yolcuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde sizleri almış bulunduğumuz noktaya bırakırken bir sonraki Anka Tur programında görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

** Lüks tur araçları ile ulaşım

** 5 Gece Otel Konaklaması (4* Raymar Otel V.b. Otellerde Konaklama)

(Konaklamalar 2 ve 3 kişilik odalarda planlanmıştır)

** Profesyonel Rehberlik Hizmeti

** ANKATUR refakati

**1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

** 6 Sabah Kahvaltısı ( 1. Gün Restoranda 2 gün,3gün,4gün,5gün,6gün Otelimizde)

** 5 Akşam Yemeği  (Otelimizde)

**Hijyen Seti (Kolonya, maske, dezenfektan)

**Anka Tur ikramları (meyve, tatlı, kek)

(Tur boyunca otobüs içi ve otobüs dışı sürpriz ikramlar olacaktır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

** Kişisel Harcamalar

** Öğle Yemekleri

** Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

7/24 Online Destek İçin Tıklayınız