Yükleniyor

4 GECE 5 GÜN GAP TURU RESİTALLERİ

Tur Programı

ANKA TURİZM olarak 2007 yılından bu yana olan yılların verdiği  deneyimle tüm turlarımız; misafirlerimizin bireysel talepleri göz önünde bulundurularak gruplara özel veya VIP olarak düzenlenmektedir.Sizler de hayallerinizi bizimle paylaşın ; size özel seçeneklere özel bireysel veya grup programınızı hazırlayarak paylaşalım. Turlarımızın birbirini tanımayan farklı katılımcıların bir araya gelmesiyle değil siz ve oluşturduğunuz arkadaş gruplarınıza özel olarak düzenlenmektedir.Oluşturacağınız 15 kişi ve üstü gruplar için grup turları şeklinde daha düşük sayıda katılımlarınız için her katılımcı sayısına uygun araçlarımızla VIP tur şeklinde programlarınızı profesyonel ekiplerimizce gerçekleştirmekteyiz.Seyahat danışmanlarımız; misafirlerimizin bireysel özelliklerine yönelik özel çalışmalar gerçekleştirerek memnuniyetiniz için her türlü detayı planlamaktadır.Sizin Tatiliniz Bizim İşimiz...ANKA TUR'dan fiyat alın kârlı çıkın.

4 GECE 5 GÜN GAP TURU RESİTALLERİ

MEDENİYETİN DOĞDUĞU TOPRAKLARA, MEZOPOTAMYA’YA YOLCULUK

 

1.Gün ANKARA - GAZİNTEP

2 Mayıs pazartesi akşamı 21:45 de Atatürk Lisesi ( Sezenler sokak) önünde buluşup aracımıza yerleşiyoruz. Hareket saatimiz 22:00. Araç içi ikramlar ve gerekli molalarla yolumuza devam edip sabah erken saatlerde Gaziantep’e ulaşacağız. Güne güzel bir yöresel kahvaltıyla başlıyoruz.

 

2.Gün GAZİANTEP - ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ


GAZİANTEP KALESİ – GÜMRÜK HAN – TAHMİS KAHVESİ - ÇARŞILAR – OTANTİK MÜZELER - TAHMİS KAHVECİSİ – BAKLAVACILAR

 

Gezimize Zeugma Müzesi ile başlayacağız. Zeugma, dünyanın en büyük mozaik müzesi olarak biliniyor. Mozaiklerin üstün bir sanat zevkini yansıtması, Geç Antik Dönem kiliselerine, Erken Süryani ve Hristiyan ikonografisine ait örnekleri barındırması müzeyi daha da çekici hale getiriyor. Antep’in simgelerinden ‘ Çingene Kızı ‘ mozağini de göreceğiz.
Ardından Antep Kalesi ve çevresini gezeceğiz. Hamam müzesi, Medusa Cam müzesi , Mutfak Müzesi…
Öğle yemeğinden sonra, 600 yıllık tarihi Tahmis kahvecisi, Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Bedesten, Almacı Pazarını geziyoruz.İsteyen misafirlerimiz yöresel alışveriş yapabilirler. Konaklama Antep’ teki otelimizde.

 

3.Gün BİRECİK - KELAYNAK KUŞLARI


HALFETİ – HALFETİ TEKNE TURU – NEMRUT DAĞI – KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ – ARSEMİA TAPINAĞI – NEMRUT DAĞI GÜN BATIMI


Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltıdan sonra , Birecik’te Kelaynak kuşları koruma merkezini ziyaret ediyoruz. Halfeti , tekne turunda sulan altında kalan Savaşan Köyü, Rum Kale, Kızlar Mağarası’ nı görüyoruz.
Nemrut Dağı’na doğru gün batımını izlemek için yola çikıyoruz. Yol üzerinde Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağı’nı görüyoruz. Zirve de , 2000 yıllık Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykelleri’ ni görüp, gün batımının tadını çıkarıyoruz. Konaklama Adıyaman’daki otelimizde.


4. Gün DİYARBAKIR - DİYARBAKIR ULU CAMİİ


KEÇİ BURCU – MARDİN KAPI - CAHİT SITKI TARANCI EVİ - HASANKEYF – MİDYAT- MİDYAT KONUK EVİ

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltıdan sonra , Güneydoğu’nun kadim kenti Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Güne ‘35 Yaş’ şiirinin büyük şairi Cahit Sıtkı Tarancı’nın evini gezerek başlıyoruz. Ulu Cami, Keçi Burcu, On Gözlü Köprü, Havsel Bahçeleri’ni geziyoruz. Vaktimiz olursa Dicle kıyısında serbest zaman verip çay, kahve keyfi yapabiliriz.
Diyarbakır gezimizin ardından Midyat’ a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi yol üzerinde Batman’ da alacağız. Yine yolumuz üzerinde sular altında kalan eski Hasankeyf’i panoramik olarak göreceğiz.
Midyat’ta Sıla dizisinin çekildiği Midyat evini gezip, tarihi konakları görüyoruz. Eşsiz mimariye hayran kalacaksınız. Telkâri sanatının merkezi Midyat çarşılarında alışveriş molası veriyoruz. Konaklama Mardin’ deki otelimizde.

 

5. Gün MARDİN - DAYRUL ZAFERAN MANASTIRI


KASIMİYE MANASTIRI – ABBARALAR -ŞANLIURFA – BALIKLI GÖL


Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltıdan sonra, ilk durağımız Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi. Ardından Eski Mardin , Ermeni konağı , abbaralar ,Ulu Camii ve Dayrul Zeferan manastırı’nı geziyoruz.
Peygamberler şehri Urfa ‘da Balıklı göl, Makam Camii, Gümrük han, Bedesten, Halil -ül rahman camilerini göreceğiz. Gümrük hanı eşkıya filminden hatırlayabilirsiniz. Akşam güzel bir mekanda yemekli Urfa Sıra Gecesine (ekstra) katılıyoruz. Konakla Urfa’da ki otelimizde…


6. Gün HARRAN - HARRAN EVİ

 

HARRAN ÖREN YERİ -GÖBEKLİTEPE


Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltıdan sonra, Göbeklitepe’ye gidiyoruz.
Mısır Piramitlerinden 7 bin yıl önce yapılan Göbeklitepe’nin bulunmasıyla tarih yeniden yazıldı. Bilinen ilk ibadet merkezini gezmenin ,tarihe tanıklık etmenin ayrıcalığını yaşayacağız.
Sırada dünyanın ilk üniversitesi , Harran Höyüğü ve Kubbe Evleri var. Urfa ve Harran gezimizin ardından dönüş yolculuğumuz başlayacak. Sabah saatlerinde Ankara‘da olacağız. AnkaTur ile güzel anılar biriktirerek evlerimize döneceğiz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Otellerde 4 Gece Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • ANKA TUR Otobüs İçi İkramları
 • ANKA TUR Güvencesi
 • Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği
 • Halfeti de Tekne Turu
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Sıra Gecesi
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri

Tur Kalkış Yerleri : ANKARA