30-31 AĞUSTOS ÇANAKKALE TURU

Tur Programı

1.GÜN: 29 Ağustos Perşembe Akşam saat 21:30’da ofisimiz önünden ve sırayla belirlenen duraklardan hareketle seyahatimiz başlıyor. İkramlar ve molalar eşliğinde yolculuğumuz devam ediyor.

2.GÜN: 30 Ağustos Cuma sabah erken saatlerde Çanakkale’ye varıyoruz. Öncelikle restaurantta sabah kahvaltısı alıyoruz. Gezimiz Fatih Sultan Mehmet’in yaptırmış olduğu Çimenlik Kalesi (Deniz Müzesi) ile başlıyor. Burada savaştan kalan objeleri görüyor, bir askerimizin canlandırdığı Cephede Bir gün tiyatrosu ve Nusrat Mayın Gemimizin mayınları döşeyişinin canlandırıldığı gösteriyi izliyoruz. Ardından dışarıda kale duvarına patlamadan saplanmış duran 450 kiloluk 35’lik top mermisini göreceğiz. Nusrat Mayın Gemisi ve savaşta batmış olan Alman Denizaltısının kalıntılarını gezdikten sonra Aynalı Çarşı’ya doğru yola çıkıyoruz. Aynalı Çarşı gezildikten sonra yol yorgunu olmamız sebebiyle erken saatlerde otelimize geçiyoruz. Denize sıfır otelimizde; denize ve havuza girmek için akşam saatlerine kadar serbest zamanımız oluyor. Akşam yemeği ve konaklama Çanakkale İDAKALE RESORT OTEL’de olacaktır.

Konaklama:İdekale Otel

http://www.idakaleresort.com.tr/

3.GÜN: 31 Ağustos Cumartesi günü açık büfe sabah kahvaltımızı aldıktan sonra çıkış yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Önce  feribot ile Eceabat’a geçiyoruz. Burada Gelibolu Yarımadası’nı gezmeye başlıyoruz. Kilitbahir Kalesi ve Namazgah Tabyası, Rumeli Mecidiye Tabyası ve Şehit Onbaşı Heykeli, Şahindere Sargıyeri Şehitliği (Gerçek Şehitlik), Çanakkale Şehitleri Abidesi, Morto Koyu Fransız Mezarlığı, Ertuğrul Tabyası Yahya Çavuş Şehitliği, Alçıtepe Salim Mutlu Özel Savaş Müzesi gezisi ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Gezimizin ikinci bölümü;  Kabatepe Müzesi, Anzac Koyu Tören Alanı ve Arıburnu, Kanlısırt Avustralya Anıtı ve Siperler, Bomba sırtı 57. Alay Şehitliği ve son olarak Conkbayırı gezilerek  tamamlanıyor.  Akşam saatlerinde Çanakkale’den hareketle geri dönüş yolculuğumuz başlıyor verilen molalar ve araç içi ikramlar eşliğinde Ankara’ya varıyor bir başka gezilerimizde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Lüks tur otobüsü ile ulaşım.
* Ulaşım esnasında (sıcak-soğuk içecek ve kek) ikramlarımız
* 1 Gece Çanakkale’de Denize Sıfır İdekale Otelde konaklama
* 2 sabah kahvaltısı (1.si Eceabat’da, 2.si otelde açık büfe)
* 1 akşam yemeği
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Çanakkale-Eceabat/ Gelibolu-Lapseki Vapur Geçiş Ücreti
* 1618 Sayılı Yasaya Uygun Seyahat Sigortası
* Profesyonel Rehberlik hizmetleri ve A sınıfı seyahat acentesi ANKA TUR refakat

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğle Yemekleri
*Kişisel Harcamalar
*Müze Giriş Ücretleri

Tur Kalkış Tarihi
Başlangıç Bitiş Fiyat
30 Ağustos 2019 31 Ağustos 2019 425.00 ₺