Yükleniyor

3 GECE 4 GÜN UÇAKLI GAP TURU RESİTALİ

Tur Programı

                                                     

ANKA TURİZM olarak 2007 yılından bu yana olan yılların verdiği  deneyimle tüm turlarımız; misafirlerimizin bireysel talepleri göz önünde bulundurularak gruplara özel veya VIP olarak düzenlenmektedir. Sizler de hayallerinizi bizimle paylaşın; size özel seçeneklere özel bireysel veya grup programınızı hazırlayarak paylaşalım. Turlarımızın birbirini tanımayan farklı katılımcıların bir araya gelmesiyle değil siz ve oluşturduğunuz arkadaş gruplarınıza özel olarak düzenlenmektedir. Oluşturacağınız 15 kişi ve üstü gruplar için grup turları şeklinde daha düşük sayıda katılımlarınız için her katılımcı sayısına uygun araçlarımızla VIP tur şeklinde programlarınızı profesyonel ekiplerimizce gerçekleştirmekteyiz. Seyahat danışmanlarımız; misafirlerimizin bireysel özelliklerine yönelik özel çalışmalar gerçekleştirerek memnuniyetiniz için her türlü detayı planlamaktadır. Sizin Tatiliniz Bizim İşimiz... ANKA TUR' dan fiyat alın kârlı çıkın.

 3 GECE 4 GÜN UÇAKLI GAP TURU

                                              DİYARBAKIR GİDER - GAZİANTEP DÖNER

1.GÜN
DİYARBAKIR SURLARI-ULU CAMİ-CAHİT SITKI TARANCI EVİ-HASANKEYF-MİDYAT

Saat 06.00’da siz değerli misafirlerimizle  Sıhhıye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünde buluşuyoruz.  Havalimanı transfer aracımızla (havalimanı transferi fiyata dahil) Esenboğa Havalimanına geçiş. (Transfer aracıyla gelmeyecek misafirlerimize en geç 06.30’da Havalimanında olmalarını tavsiye ediyoruz.)  Saat 07:55 ’deki Esenboğa-Diyarbakır uçuşumuz ile  09:20 de Diyarbakır'dayız.Diyarbakır'da yöresel kahvaltımızı alıyoruz. ( Ekstra ). Diyarbakır'da İslam hâkimiyeti ile birlikte ilk camii olma özelliğine sahip Ulu Camii avlusuna ulaşıyoruz. Güneş saati ve cami hakkında bilgileri rehberimizden alıyoruz. Cahit Sıtkı Tarancı Evine ulaşıyoruz. Aynı zamanda Diyarbakır sivil mimari eseri olan bu evde restorasyon devam ettiği için evin bölümlerini göremesek de dış duvarlar içerisindeki detayları ve ünlü edebiyatçımızın hayatından kesitleri anlatımlar ile sizlere sunuyoruz. Petrol kenti Batman ’da öğlen yemeğimizi alıyoruz. ( Ekstra ) Yemek sonrası ham petrol kuyularını görerek Ilısu Barajı ile sular altında kalan Hasankeyf’e gidiyoruz. Yol üzerinde baraj inşası sebebiyle yeni kurulan yerleşim alanına taşınmış Hasankeyf'i rehberimizin anlatımı eşliğinde panoramik olarak geziyoruz ve sonrasında Midyat'a geçiyoruz. Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Midyat ilçesinde Konuk Evi ve Telkari alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gezilerimiz ve serbest zaman sonrası Mardin'de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

MARDİN ( Bilen Otel vb oteller )

 2.GÜN
KIRKLAR KİLİSESİ-KASIMİYE-ABBARALAR-GÖBEKLİTEPE-BALIKLIGÖL-SIRA GECESİ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında; Mardin şehir merkezi gezilerimize başlıyoruz. Aracımızdan ayrılarak bu büyülü kenti sizlerle keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız Mor Behrem Kırklar Kilisesi. Kilise görevlisinden alacağımız bilgilerin ardından Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle Mardin Müzesi, Latifiye Camii ve bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Camii'yi görüyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT binasını geziyor, Şehidiye Camii ve Medresesi ziyaretimiz sonrası Mardin’in sembollerinden olan Abbaralar'dan geçip aracımıza binerek, Kasımiye Medresesi'ne ulaşıyoruz. Selçuklu Dönemi'nde üniversite denginde eğitim veren bu olağan üstü mimaride Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğrenip gezilerimizi tamamlıyoruz. Alışverişleriniz ve fotoğraf çekimleriniz için serbest zaman veriyoruz. Öğlen yemeğimiz için restoranımıza ulaşıyoruz. Tüm gezilerimizi tamamlayıp Göbeklitepe'ye hareket ediyoruz. Dünyanın ilk tapınağı olan günümüzden 12 bin yıl önce inşa edilmiş Göbeklitepe'ye varıyoruz. Stilize edilmiş insan tasvirlerinin bulunduğu T biçimindeki sütunları, hayvan tasvirlerinin kayaların üstüne işlendiği alanları incelerken belki de şimdiye kadar bildiğimiz tüm tarihi gözden geçirmemiz gerekecek. Göbeklitepe ören yerini rehberinizin anlatımları ile tanıdıktan sonra peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. Balıklı Göl'e ulaşıyoruz. Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı olarak inanılan mağara, Eski Mevlid-i Halil Camii, Yeni Mevlid-i Halil Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim'in ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü ziyaretlerini grup olarak geziyoruz.  Gümrük Han'da yöresel isot, dokumalar ve diğer alışverişleriniz için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrası Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi programına dâhil oluyoruz. ŞANLIURFA ( Harran Otel vb oteller )

 3.GÜN
HARRAN-ATATÜRK BARAJI-ADIYAMAN-TANRILAR DAĞI-FIRAT

Değerli misafirlerimiz, Akçakale Sınır Kapısı yolunu takip ederek İpek Yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe Ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Emevi Halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii El Firdevs ( Cennet Camii) , avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan ilk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz. Güneydoğu'nun kalbi olarak ifade edilen Türkiye'nin medarı iftiharı olan Atatürk Barajı'na varıyoruz. Seyir terasına geçip 8 yıl gibi oldukça kısa bir zamanda bitirilen barajın ihtişamlı gövdesi, tribünleri, tahliye kanallarını ve Fırat Nehri yatağını fotoğraflıyoruz. Adıyaman'a hareket ediyoruz. 13.00 Öğlen yemeğimiz için Adıyaman'da restoranımıza gidiyoruz. Adıyaman otelimize yerleşiyoruz. 14.30 itibari ile otel önünden minibüslerimize biniyoruz. Milli Park sınırları içerisindeki Karakuş Tümülüsü'ne ulaşıyoruz. Kommagene tarihi anlatımları ve Tümülüs mezar yapısı incelemeleri sonrası Cendere Köprüsü'ne hareket ediyoruz. Cendere çayı üzerine kurulan Cendere köprüsü fotoğraflarını çekimleri sonrası 2150 metrede bulunan Nemrut Dağı'na hareket ediyoruz. Ardından Nemrut Dağı'ndayız. Zirveye yaklaşık 500 metrelik bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Doğu ve batı terasları gezileri esnasında devasal Tanrı heykelleri ile Tanrı kral Antiochos'un tümülüsü'nü incelerken, hafif hafif batmaya başlayan güneş ışıklarında heykellerin üzerindeki ifade farklılıklarını gözlemliyor ve şirketimizin ikramı olan Süryani şaraplarını yudumluyoruz. Tekrar minibüslerimize binerek Adıyaman'da bulunan otelimize hareket ediyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ADIYAMAN ( Antiochos Otel vb oteller )

 4.GÜN
HALFETİ-SİYAH GÜL-GAZİANTEP-ZEUGMA-SEDEF KAKMA

Değerli misafirlerimiz, Fırat Nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan siyah güllerin memleketi Halfeti'ye varıyoruz. Teknemize binerek Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü'nü görüyoruz. Güneydoğunun sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş bu ilinde ilk olarak meşhur Gaziantep mutfağı ürünlerinden oluşan öğlen yemeğimiz için restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrası sular altında kalan Zeugma Antik Kenti'nden ele geçen muhteşem taban ve duvar mozaiklerini görebileceğimiz müze gezimizi gerçekleştiriyoruz. Kurtuluş mücadelesi esnasında ünlü Antep savunmasının gerçekleştirildiği Gaziantep Kalesi'ne ulaşıyoruz. Yöresel alışverişlerimizi gerçekleştireceğimiz bir arada bulunan baklavacılar, bakırcılar, yemeniciler, baharatçılar ve fıstıkçılar çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Ardından alanda bizleri bekleyen aracımıza binerek 22:20  gaziantep-ankara uçuşumuz için sizleri havalimanına bırakıyoruz.

Eğlenceli yolculuğumuz sonrasında siz kıymetli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki ankaturizm organizasyonlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

Önemli Bilgiler

Paket fiyatlarımız otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir. Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Anka Tur kesinlikle sorumlu değildir. Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olabilmektedir. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir.   Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında 'ekonomik sınıf' kullanılmaktadır.)Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Anka Tur da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ANKATUR misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.1618 nolu zorunlu seyahat sigortası kapsamı Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır. Yeterli katılım oluşmadığında en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirlerimizin tura katılımı sağlanabilir. Tur bitiminde varılacak saatler ile alakalı bilgiler paket programda yazdığı gibi olup, mücbir sebeplerle gelişecek gecikmelerden Anka Tur sorumlu değildir. Misafirlerimiz alındığı noktalarda bırakılacaktır. Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Anka Tur  sorumluluğu yoktur. Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir. Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.
38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir
31 kişiye kadar  Otokar Sultan Maxi turizm paketli araçlar
27 kişiye kadar Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan turizm paketli araçlar
18 kişiye kadar Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter  turizm paketli araçlar kullanılır.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Turizm Paketli Araçlarla Bölgedeki Transfer
 • Ankara-Diyarbakır-Gaziantep-Ankara ekonomi sınıf uçak biletleri.
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 2 Akşam Yemeği
 • 3 Gün Otel konaklaması
 • Tur Boyunca Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Koltuk Sigortası ve Kişiye Özel Seyahat Sağlık Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • İlk Gün Alınacak kahvaltı (KİŞİ BAŞI :90TL)
 • Öğle Yemekleri
 • Sıra Gecesi Yemekli (KİŞİ BAŞI :250TL)
 • Halfeti de Tekne Turu (KİŞİ BAŞI :50TL)
 • Nemrut'a Minibüs çıkış ücretleri  (KİŞİ BAŞI :160TL)

Tur Kalkış Yerleri : ANKARA