Yükleniyor

GAZİANTEP ÇIKIŞLI 2 GECE 3 GÜNDÜZ UÇAKLI İSTANBUL TURU

1590.00 TL Satın Al

Tur Programı

Gidiş  : Pegasus HY / Gaziantep - Sabiha Gökçen: 
Dönüş: Pegasus HY / Sabiha Gökçen - Gaziantep:   
1.GÜN
PENDİK MARİNA'DA KAHVALTI - BOĞAZ KÖPRÜSÜ – TARİHİ YARIMADA – SULTANAHMET MEYDANI – AYASOFYA KİLİSESİ (CAMİİ) – HİPODROM – AT MEYDANI – SULTANAHMET CAMİİ – ALMAN ÇEŞMESİ – DİKİLİTAŞ – YILANLI SÜTUN – TOPKAPI SARAYI 
Değerli misafirlerimiz, en geç saat 04.30 de Gaziantep Havalimanı’na gelerek, nüfus cüzdanı ya da ehliyet ile Pegasus HY Gaziantep – İstanbul Sabiha Gökçen 05.30 uçağına c/ın işlemlerimizi yapıyoruz. Güvenlik kontrolünden geçerek 05.30 da hareket edecek olan Pegasus HY Gaziantep - İstanbul Sabiha Gökçen uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’da bizi bekleyen aracımız ve rehberimizle buluşarak kahvaltımızı alacağımız Pendik Marina’ya hareket ediyoruz. Adalar Manzaralı ekstra kahvaltımız sonrasında, sayısız uygarlığa başkentlik yapmış, Hz. Muhammedin, “Kostantiniyye elbette fetholunacaktır. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan, onu fetheden asker ne güzel askerdir. ”Sözüyle müjdelediği İSTANBUL’ u gezmeye başlıyoruz. İstanbul’un simgelerinden olan Boğaz Köprüsü’nden geçerek Tarihi Yarımada’yla gezimize başlıyoruz. Dünyanın en büyük 3. kilisesi olan ve kutsal bilgelik anlamına gelen Aya Sofya Müzesini rehberimizden detaylarıyla öğrendikten sonra Yerebatan Sarnıcı’na geçiyoruz. Olağanüstü mistik ortamıyla 336 sütunun arasından yürüyerek Medusa’nın ilginç hikâyesini dinleyip Hipodrom yani bugünkü adıyla At Meydanı’na doğru yürüyoruz. Yürüyüşümüz sırasında Doğu Roma’nın başlangıç noktası sayılan Milion Taşı’nı ve Su Terazisi’ni görüyoruz. Hipodrom’daki gezimiz Osmanlı İmparatorluğu’na Alman İmparatoru tarafından hediye edilen Alman Çeşmesi ile başlıyor ve Dikilitaş(obelisk), Yılanlı(burmalı) sütun ve Örmeli sütun ile devam edecek. Gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için restaurantımıza geçiyoruz. Yemeğimizi yiyip, enerji depoladıktan sonra turumuzun ikinci kısmıyla devam ediyor ve yapıldığı dönemin tek 6 minareli cami olma özelliği taşıyan Sultanahmet Camii’ni geziyoruz. Muhteşem çinileriyle mavi cami olarak da bilinen Sultanahmet Camii’ni dolaştıktan sonra bir mimarlık harikası olan Topkapı Sarayı’na doğru yürüyoruz. Topkapı Sarayı’na girişle birlikte o muhteşem tarihi iliklerimizde hissetmeye başlayacağız. Saray içerisinde ; III. Ahmet Çeşmesi, Bab-ı Humayun, Aya İrini (Panoramik), Divan Meydanı, Bab-ı Selam, Kubbealtı Dış Hazine, Kasr-ı Adl, Bab-ı Saadet, Enderun, Fatih Köşkü, İç Hazine, Arz Odası, Has Bahçe, Revan - Bağdat - Mecidiye Köşklerini gezdikten sonra, doğanın İstanbul’a bahşettiği en güzel manzarayla; boğaz manzarasıyla turumuzu tamamlıyor ve otelimize yerleşiyoruz. 
Sabah Kahvaltısı: Pendik Marinada ekstra alınacak.
Öğle Yemeği: Sultanahmet Köftesinin Tadına Bakabilirsiniz. (Ekstra) 
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
2 .GÜN  
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK AKVARYUMU – MİNİATÜRK – PİERRE LOTİ TEPESİ – HALİÇ MANZARASI – BOĞAZ TURU – ORTAKÖY – KUMKAPI GECE EĞLENCESİ 
Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, çok güzel deneyimleri yaşayacağımız Akvaryum gezimizi gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin en büyük tematik Akvaryumu konumunda bulunan bu muhteşem ortamda geçireceğimiz eğlenceli dakikaların ardından, Türkiye’nin önemli eserlerinin minyatürlerinin sergilendiği Miniatürk’e hareket ediyoruz. Burada rehberimizden eserlerin orjinalleri hakkında bilgiler alıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra, İstanbul’un en güzel manzaralarından olan Pierre Loti Tepesi’ne çıkıyoruz. Muhteşem Haliç Manzarası eşliğinde çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra öğle yemeğimizi alacağımız restoranta geçiyoruz. Yemek sonrasında ise Yalılarıyla, Saraylarıyla, Kız Kulesiyle ve Martılarıyla meşhur İstanbul’u bir de denizden seyretmek amacıyla Tekne ile Boğaz Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık iki saat sürecek tekne turumuzun ardından Ortaköy’de çay – kahve molası veriyoruz. Çekeceğimiz güzel fotoğrafların ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz, rehberimizin de katılımıyla Kumkapı Geceleri’ne katılıp, Akşam yemeğinde İstanbul’un eğlence hayatına dâhil olabilirler.     
Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. 
Öğle Yemeği: Rehberimizin yönlendirmesi veya serbest öğlen yemeği 
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.   
3 .GÜN  
VİALAND EĞLENCE MERKEZİ – VİAPORT ALIŞVERİŞ MERKEZİ 
Değerli misafirlerimiz, otelde aldığımız kahvaltı sonrasında valizlerimizi alıp otelden ayrılıyor ve muhteşem bir eğlence deneyimi yaşayacağınız Vialand’e gidiyoruz. Burada geçireceğimiz harika saatlerin ardından öğleden sonrası bir vakitte rehberimizle buluşarak Viaport AVM’ye geçiyoruz. Dileyen konuklarımızın Türkiye’nin en büyük lunaparklarından birine sahip eğlence merkezinde eğlenebileceği, dileyenlerin alışveriş yapabileceği, dileyenlerin de yemek yiyebileceği kadar vereceğimiz serbest vakit sonrasında Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. 20.55’de kalkacak olan Pegasus Havayolları’na ait olan uçağımız ile Gaziantep’e hareket ediyoruz. Bir sonraki ANKATUR organizasyonunda buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz. 
Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. 
Öğle Yemeği: Rehberimizin Yönlendirmesi veya Serbest Öğlen Yemeği 
Akşam Yemeği: Viaport’ta ekstra olarak alabilirsiniz.   
Not: Rehberimiz yol güzergâhları ve tur işleyişinde;  gezilecek yerler sabit kalmak koşulu ile turun gidişine yolda olabilecek aksiliklere veya turun ahengini bozduğu düşünüldüğü durumlara göre değişiklik yapma yetkisine kesinlikle sahiptir. Turun en iyi şekilde işleyişini sağlayacak tam yetki rehbere aittir.

Önemli Bilgiler

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, yapacağınız alışverişler için sırt çantası ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*  Lux Otobüsler İle Ulaşım 
*  Anka Tur Güvencesi 
*  Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri                                                                                         
*  Anka Tur Otobüs İçi İkramları                 
*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı                                    
*  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği 
*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*  Boğaz’da Tekne Turu 
*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Biletleri   

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğlen Yemekleri 
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler 
* Tüm Özel Harcamalar 
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Kalkış Tarihi
Başlangıç Bitiş Fiyat
29 Ekim 2020 31 Ekim 2020 1,590.00 ₺

Tur Kalkış Yerleri : GAZİANTEP

7/24 Online
Destek İçin Tıklayınız