Yükleniyor

1 GECE 2 GÜNDÜZ MARDİN MİDYAT HASANKEYF TURU

Tur Programı

1.GÜN

Siz değerli misafirlerimizi saat 01.00 de Anka Tur Ofis önünde hazır bekleyen aracımıza alıyor ve rehberimizin tur hakkında vereceği bilgiler ve araç içi ikramlarımız eşliğinde Mardin serüvenimize başlıyoruz.

2.GÜN

Yolda erken alınacak kahvaltıyı takiben Mardin’ i doyasıya yaşamak için Suryanilere ait Deyrul Zafaran Manastırı, Akkoyunlu Sultan Kasım tarafından yaptırılmış Kasımiye Medresesi sonrasında ibadete açık Suryani Kilisesi Kırklar kilisesi takiben Eski PTT Evi, UluCamii elbette enerji depolamak için öğle yemeği, Farklı kemer mimarı yapılarına sahip dar sokakları Abbaralar ve serbest zaman sonrasında Midyat’a dönüyor ve  birçok dizinin çekiminin yapıldığı Midyat Devlet Konukevi ziyaretimizi takiben Midyat Gümüşçüler çarşısı başta olmak üzere çarşı ve alışveriş serbest zamanı. Akşam yemeği ve yemek sonrası ekstra alınacak sıra gecesi eğlencesine katılıyoruz. Konaklama otelimizde.

3.GÜN

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrası Midyat serüvenine yelken açıyoruz. Milattan Önce'ye dayanan tarihi ile görkemli bir geçmişe, korunmuş bir mimariye sahip olan Midyat'ın ismi de Matiate kelimesinden gelmektedir. Süryanice kökenli bir kelime olup, köyüm, vatanım anlamı taşımaktadır. Muhteşem taş mimariye sahip ilçenin yakın çevresinde Turabdin, yukarı Mezopotamya'da bulunan, inişli-çıkışlı yüksek bir kalker platosu. ‘Tanrı Hizmetkarları Dağı' olarak da biliniyor. Bunun nedeni ise, 4. yüzyıldan itibaren burada kurulan 80 manastırda, keşişlerin yaşaması ve ibadet etmesi. Bölge sınırları içerisinde birçok manastır ve köy bulunuyor. Mor Gabriel Manastırı ve Turabdin Köyleri'nden Midyatzaz bu platoda gezebileceğiniz otantik yerler arasında. Öğle yemeği Lezzet durağı molamız sonrasında Hasankeyf Antik kente hareket ediyoruz. Antik kent Zeynel Bey türbesi (Akkoyunlulardan kalan tek türbe) El Rızk Camii ve Hasan Keyf Kalesi ziyaretleri sonrası dönüş hazırlıkları ve transfer. Bir başka tur birlikteliğinde tekrar bu heyecanı yaşayabilmek dileklerimizle üzülerek sizlere veda ediyoruz.       


      

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Lüks araçlarımız ile ulaşım
* 1 Gece 4 veya 5 * Otel Konaklaması 
* 1 Sabah Kahvaltısı ( açık büfe )
* 1 Akşam Yemeği (Otelde set menü)
* 1618 Sayılı Yasaya Uygun Seyahat Poliçesi
* ANKA Tur Refakati ve Rehberlik Hizmetleri            

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*  Tüm Öğlen Yemekleri                                              
*  Tüm Yemeklerde Alınan içecekler                   
*  Ekstra Belirtilen Organizasyonlar             
*  Müze Giriş Ücretleri    

Tur Kalkış Yerleri : GAZİANTEP

7/24 Online
Destek İçin Tıklayınız