Yükleniyor

1 GECE 2 GÜNDÜZ GAZİANTEP GURMELER ŞEHRİ TURU

Tur Programı

1.GÜN

Gaziantep Havalimanında siz değerli misafirlerimizi karşılıyor ve sizlere tahsis edilen aracımızla birlikte Gaziantep Yöresel Kahvaltı için restaurantımıza doğru hareket ediyoruz. Zengin Serpme Kahvaltı menüsü ile kahvaltılıkların haricinde Gaziantep’e özgü Katmer, Nohut, Ciğer Kavurma, Zeytin Piyazı, Antep Peynir Tabağı…

Kahvaltının sonrası rehberimiz önderliğinde öncelikle ilk ziyaret noktamız Zeugma Mozaik Müzesi. İki bin yıllık mozaiklere  Okeanos ve Tethys Mozaiği, Posedion Mozaiği, Akhileus Mozaiği gibi antik çağa ait birbirinden değerli eserleri görürken Çingene Kızı gibi dünyaca tanınmış eşsiz bir eseri ziyaret etme ve detaylı bilgi alma şansına sahip oluyoruz. Zeugma Müzesi ziyaretimizin ardından kalenin etrafındaki hayat... Onlarca han ve çarşısı, şehrin ortasında küçük bir tepeye kurulu kalesi, taş evlerden oluşan mahalleleri. Milli Mücadele döneminde kahramanlıklarıyla ün salmış tarihi dokusu. Çift şerefeli Osmanlı Şirvani Camisi, kır kahvesi, Medusa Cam müzesi, tarihi Naip Hamamı ve sonrasında 14 Şehitler Abidesi'nin görülmesi ardından Hamam Müzesi, Mutfak Müzesi ve Para Müzesi ziyaretleri sonrasında Gastronomi şehri unvanını elinde bulunduran Gaziantep mutfağını keşfetmek için ilk öğle yemeğimizi   Öğle Yemeğini Restaurantımızda (KEBAB MENU (Çorba + İçli Köfte + Firik Pilavı + Lahmacun+ Salata+ İçeçek+ Kebab Porsiyon+ Garnitürler Kişi Başı Fix Menu fiyatı : 45TL )alacağımız mekana geçiyoruz. Verilen lezzet molasından sonra Antep Kültür Yolu üzerindeki Gümrük Han, Millet Han ve Zincirli Bedesten gibi alışveriş yapılacak ziyaretler sonrasında Tütün Han'ın gezilmesi, Bakırcılar Çarşısı'nda Gaziantep el sanatlarından bakırcılık, yemenicilik, sedef kakma işçiliği, gümüş işlemeciliği ve semercilik gibi alanlardaki ürünleri Almacı Pazarı. Şehirde yetişen tüm ürünlerin bulunabildiği pazardan baharatlar, kışlık kuruluklar, salçalar, sucuk, pestil, kuruyemiş ve elbette Antep Fıstığı satın alabilirsiniz. Akşam saatlerinde nefeslenip günün yorgunluğunu atmak için kahve molası vereceğimiz tarihi 400 yıl öncesine dayanan Tahmis Kahvesi. Kıraathaneyi enfes kahvemizi yudumlarken inceleme fırsatı buluyoruz. Kahve molası sonrası konaklamamız için otelimize gidiyoruz. Otel’de kısa bir dinlenmenin ardından Gaziantep’e özgü yöresel Akşam yemeği için Restaurantımıza geçiyor ve burada alacağımız menü olarak ( Maş Çorbası- Ekşili Akıtmalı Ufak Köfte- Antep Dolması- Malhıtalı Köfte-Yuvalama- Ayvalı Ekşili- Taraklık) tadlarına bakma imkanı sunuyoruz… Kişi Başı Fix Menu Fiyatı :50 tl Akşam Yemeği sonrası Gaziantep’de tatlı yemeden olmaz Özikizler Künefe’de Künefe veya Kadayıf tatmaya gidiyor.(Kişi Başı Porsiyon 20 TL.)

2.GÜN

Sabah ekstra alacağımız Gaziantep’e meşhur Dürümcü Recep Usta’da Gaziantep’e has olan Nohut Dürümü+ Ayran ile birlikte güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrasında gezimize Atatürk'ün şehre gelişinde halka konuşma yaptığı binanın ziyareti ile başlıyoruz. Kendirli Kilisesi'nin ve Antep savunmasında duvarları üzerine aldığı top mermi izlerinin incelenmesi ve bilgi alınmasını takiben savunma sırasında şehit olan 6317 insanın yattığı Şehitler Abidesi ziyaretimiz sonrasında tarihi 1500'lü yıllara uzanan Türkiye'nin en güzel sivil mimari örnekleri arasında sayabileceğimiz Bey Mahallesi'ni geziyoruz. Sarı taşlardan oluşan evleri ve sokakları ziyaretçilerde bir Güney Avrupa şehri hissi uyandırıyor. Taş evlerin günümüzde müze, kafe ve restoran gibi fonksiyonları var. 2013 yılında açılan, Atatürk'ün Gaziantep nüfusuna kayıtlı olduğunu gösteren cüzdanının da sergilendiği Atatürk Anı Müzesi.  Atamızın 1933 Ocak ayındaki ziyaretinde kendisine tahsis edilen kullandığı eşyalar dönemin şehir görselleri ile birlikte bu müzede sergileniyor. Geçmişten günümüze 1700 ile 1990 yılları arasında ki zamana ait el yapımı oyuncakların sergilendiği Türkiye'nin dört oyuncak müzesinden birisi olan Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi bir sonraki durağımız oluyor. Ve Türkiye'nin ilk Turizm ve Tanıtma Bakanı Ali İhsan Göğüş'ün adını yaşatmak için açılan bu müzenin gezisi ve teras katından panoramik Antep seyri sonrasında yüzlerce yıl boyunca farklı medeniyetlere ve beraberinde farklı inançlara da ev sahipliği yapmış bu kent de farklı dinlerin ibadethanelerini  görmek mümkün Kurtuluş Camii şehrin en büyük camilerinden biridir,Bugün de öğle yemeği için seçilen lezzet durağımıza doğru yol alıyoruz. Gaziantep’den ayrılmadan önce Gaziantep’de Kebap  menüsü ile birlikte Küşleme Kebabhan’a geçiyor. Burada alacağımız Kebab menüsünün ardındann size tahsis edilen aracımız ile siz değerli misafirlerimizi Gaziantep Havalimanından uçuşunuz için bırakıyor ve bir başka Anka Tur organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 1 Gece Konaklama 
* Lüks Otobüsler ile Ulaşım 
* Profesyonel Rehber ile Çevre Gezileri 
* Anka tur Otobüs içi ikramları 
* Anka tur Güvencesi 
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Kahvaltı Öğle ve akşam yemekleri
* Tüm yemeklerde alınan içecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Müze Giriş Ücretleri

7/24 Online
Destek İçin Tıklayınız